logo
Shone

Western Digital 1TB 64MB 7k SATA600 Blue WD10EZEX

12.11.2012. @ 15:58   #Komentar #Hard disk #Western Digital

Pregledao sam sve moguce rewievove i resio sam da ga uzmem u toku nedelje...na nekim benchmarcima je isao i do 175 mb/s sto je u poredjenju sa mojim starim ( 125mb/s) veliko unapredjenje.takodje ovo je njihov prvi hard sa 1 plocom sto bih znacilo bolje performanse i vecu pouzdanost...javljam kasnije utiske i ostalo :) pozz

40 komentara

istrazitelj
17.11.2012. @ 14:59 #eafd47d3

i.. kakav je?

Shone
26.11.2012. @ 23:38 #d6fdaf1d

kupljen danas,sljaka,veoma tih.vise cu napisati nakon testova a i nakon nekog vremena koriscenja

SDG
27.11.2012. @ 20:05 #52fdc860

7200rpm i 1TB po ploči. www.overclock.net/t/1297633/wd10ezex-review-wd-blue-1tb-single-platter-drive

heq
01.12.2012. @ 20:28 #0359050d

kolika mu je temperatura i da li je bolji od ST1000DM003?

Shone
02.12.2012. @ 22:41 #a9802b41

posto ja imam cooler ispred njega jer koristim 2 hdd-a njemu je radna temperatura od 21 do 24 stepena u zavisnosti od sobne.bez coolera dodaj max 5 stepeni i to je to,a u to da li je bolji se vec ne razumem :)genrealno jako je brz i tih.za moje potrebe super :)

pedja
09.12.2012. @ 09:26 #d159ed1a

Jel je ovo caviar blue ili samo blue? Ako ima razlike izmedju ta dva nek mi objasni u cemu? Hocu da uzmem ovaj hard ali prvo da proverim. +:pitanje -:pitanje

Shone
09.12.2012. @ 18:25 #cd748a8a

samo blue.ne postoji vise caviar serija vec je samo blue,green i black...neka nova politika firme,a razlika je u tome sto je ovo novije od caviar blue,nista vise.

pedja
10.12.2012. @ 22:39 #015f791b

Hvala na brzom odgovoru.

SDG
12.12.2012. @ 04:46 #2750085c

@heq nezahvalno je davati odgovor na takvo pitanje (možete loše da prođete šta god da Vam neko preporuči). Ovo su dva konkurentska diska koja se trenutno takmiče u najeftinijem Desktop 7200rpm. Seagate je Low profile i brži je od WD-a. WD ima veću garanciju. Lično bih pre uzeo WD nego Seagate (Desktop).

SDG
12.12.2012. @ 05:16 #fb895221

... imajte na umu i to da je "access time" preko 20ms.

Shone
13.12.2012. @ 18:33 #e744cad1

to je lose ili?

pedja
15.12.2012. @ 01:12 #cee28345

Meni treba za storige uglavnom bi bili HD filmovi pa me zanima vise seek time koliko je inace u skorije vreme planiram neki ssd od 256 gb za sistem

jer
18.12.2012. @ 11:46 #3f5baa5d

@SDG Garancija je ista, tj. 2 godine. Razlog zbog kojeg mi plavi ne deluje zanimljivo kao nekad. A o cenama da i ne pricamo. Da su bar za blue ostavili 3 godine... Podigli cene, a skratili garanciju(sto znaci duplo povecanje cena, jer i garancija ulazi u cenu)

SDG
20.12.2012. @ 22:44 #a7f42f18

1.1 @Shone kratak odgovor: WD je 5ms sporiji nego Seagate! A da li je to "loše" (i koliko) je za dužu diskusiju...

SDG
20.12.2012. @ 22:45 #c9a3b8fb

1.2 ...iskreno, nije baš fer reći da je 20ms loše, jer nekome (ili bolje rečeno mnogima) to neće smetati, pogotovu ako koriste ovaj disk za podatke a ne za OS. Ali pošto poredimo Seagate i WD (jer mnogi se pitaju šta je bolje uzeti od ova dva diska), u ovom našem poređenju će WD Blue biti 5ms sporiji i to u testu "HD Tune" (Free verzija).

Shone
20.12.2012. @ 23:51 #2bcbb794

dobro to da postoji bolje uvek stoji,mada za ove pare u tom slucaju je bolji taj sea.sve jedno vec sam pazario tako da mogu samo da kazem da je sve ok sto se tice diska i da sasvim pristojno radi.imam i stariju seriju blue,znatno je tisi i brzi mada ponovo zna se da ako zelimo nesto sto je jako moramo da iskesiramo lepu sumu.za ove pare sam zadovoljan

xendza
05.01.2013. @ 17:32 #d1eb156b

disk je super ja sam kroz zadovoljna brz i tih odlican je hard, obzirom da ne kosta puno 7200 din za 1 TB! Nadam se da ce im cena pasti ovaj Hard disk je perfektan veoma dobro radi. +:cena za sad -:nema mane

digi
24.01.2013. @ 17:52 #9d40543c

Da li ovaj disk mogu da koristim za OS, i ostalo...Znam da je moguce nego kako ce raditi...Ili ipak za os treba SSD ili WD BLACK serija...

Rodni
06.02.2013. @ 21:18 #1d73935b

Naravno da moze za sistem, malo je sporiji od Black serije, ali je zato tisi, jeftiniji i manje se greje. Ako hoces brz disk, predlazem da investiras u SSD, a ne u najbrzi hdd.

pop
10.02.2013. @ 15:29 #dbfce8c6

Da li mogu ovaj hdd da ukljucim na moju plocu koja podrzava SATA 300 a ne SATA 600?? Ploca je GIGABYTE GA-MA770T-UD3P +:pitanje -:pitanje

Shone
11.02.2013. @ 19:22 #cfc7ea01

naravno

mix
22.03.2013. @ 23:47 #d2a95a87

Planiram da kupim ovaj HDD,pa me zanima dali je neko imao neke probleme sa ovim diskom. Hvala.

Shone
27.03.2013. @ 21:23 #a43525cc

jedini problemi su to sto ne zna da opere ves,skuva rucak ili kafu.HDD je sam po sebi napravljen sa minimalnim prostorom za ostecenja i greske.dizajn je jedan od boljih.koristi se jedna ploca umesto vise,smanjujuci rizik od ostecenja sektora itd itd... -:ne pere ves,ne kuva kafu.

Darko
26.08.2013. @ 18:34 #2041e2d8

Hoce li raditi na ovoj ploci GF615M-P33 V2 ?

Vitez
29.08.2013. @ 12:35 #35d850a9

Naravno

Comy
18.11.2013. @ 03:14 #8cf9dc81

Jos malo pa godinu dana kako ga trosim, i gledam prvu priliku da ugrabim da ga se otarasim. Sluzi mi kao storage i cak i kao takav vibrira na takav nacin da na metar od njega ceo sto se trese, i uzasno je odvratan osecaj. Ima preterano spor odziv. Imam SSD Vertex 4 kao sistemski, ali sam paging fajl stavio na ovaj hdd da bih popricuvao ssd malo i to je bilo znatno nazadovanje. Sporo se budi sa takvim podesavanjem iz sleep-a, sporo se odaziva kad nesto treba da krene da kopira. Dzabe buffer od 64 mb-a kad je spor odziv. U ranijim serijama je Seagateimao grdnih problema sa konstantnim vibriranjem, jednostavno hdd uhvati neki ritam i rove tako dok ga ne zaljuljas malko drugacije. Novom serijom hdd-a nije otklonjen ovaj nedostatak. Veliki minus... Predjite na nesto drugo, neki 5 evra skuplji Seagate SV35 ili neku Toshibu, Samsung, sigurno ne prave zemljotrese ko ovaj. +:Kapacitet i cena -:Vibriranje, spor odziv

Filip
17.02.2014. @ 20:27 #104acfef

Evo cisto rezultata iz HD Tune-a mog primerska : minimum 61.2 MB/s , maximum 181.5 MB/s , average 139.9 MB/s, Access time 16.2 ms, Burst rate 312.9 MB/s ... Gledao sam po internetu i uporedjivao rezultate, uglavnom dosta veci burst rate sam dobio od nekih istih. Cini mi se da ipak zavisi kome kako koji upadne. Inace ovo je 1 Platter ( jednu plocu ima ). Ovo sa vibriranjem nisam iskusio mada samo vibriranje racunara zavisi prvobitno od toga kako je utegnuto kuciste. +:Solidne performanse -:Za sad nista, mozda sporiji odziv

Todor
01.03.2014. @ 12:04 #c32fa131

Planiram da kupim ovaj hard za storage i sistem,kako se pokazao u takvoj primeni?

Ja
27.03.2014. @ 18:57 #c6f85a32

Danas sam ga uzeo, tih je skorz uopste se ne cuje, videcemo kako ce se pokazati, inace sistem je na njemu nisam primetio probleme u dozivu, preporuka

laki989
30.07.2014. @ 20:42 #6e7feacc

kupljen danas necujan,u radu,pri paljenju se cuje na sekundu,na ovim vrucinama oko 40stepeni pri vecem opterecenju,dok je temp u sobi 30c uz mali kuler temp neprelazi 35.Vrlo brz hard instaliran Win.7.64bita za sada.Videcemo kako ce se pokazati.Stari wd blu 320 gb radio 7godina.

Hack
02.08.2014. @ 14:47 #553d6630

Odlican HDD, radi vec 200+ dana i nema greske. Na njemu sistem MS Windows 8.1 Pro radi odlicno. Cena je odlicna i ovo je definitivno best buy trenutno na trzistu. Takodje da napomenem sto je dosta bitno je da je 1 platter HDD, sto znaci da ima jednu plocu, manja je verovatnoca za mehanicko ostecenje kao i bad sector-e da se pojave. -:Za sad nema

Laki989
03.08.2014. @ 20:00 #a549ae67

Hd Tune Pro pokazuje u testu sledece:Minimum 23.8 mbs, Maksimum191.5mbs, prosek 144mbs Transfer Rate. Sto se tice Access Time on je 16Ms. Za ove pare po meni nema boljeg.A ko hoce neka slobodno pljuje po njemu i neka tvrdi suprotono. +:Odlican posle par dana -:Cena maksimalno korektna

Laki989
10.08.2014. @ 23:57 #7ce82bdb

Jedno pitanje za nekog ko se razume: Total Start /Stop raste na hardu posle svakog gasenja ili restarta..Dali je to problem?Stigo je do 70. +:Odlican posle par dana -:Cena maksimalno korektna

nec
22.11.2014. @ 23:21 #36887c94

los posle 20dana rada po sentinetalu cuje se klikcanje. +:Cudan je -:cuje se igla

edge91
09.01.2015. @ 18:38 #1052e8c9

Ljudi bežite od ovog diska što dalje. Za poslednjih 7 mesecia 3 puta sam nosio na reklamaciju. Prvi nije radio odmah iz radnje, dobio novi, na drugom su se počeli pojavljivati bad sectori posle jedno mesec dana, dobio novi, a treći odlazi ovih dana, nadam se da ću dobiti novi. Nešto je WD gadno zeznou sa njima.

L89
28.02.2015. @ 13:33 #3ab0a6bd

Posle 50 dana usporio je cuje se igla kako klikce i to vrlo nervira, nije to ona firma sto je bila vrlo sam razocaran kao bivsi Fan Wd. Predhodnici su bili savrseni a ovo je obicna krntija od Hard, samo SSD kada mu bude pala jos malo Cena. -:Polako sve

Sale
05.04.2015. @ 11:57 #eab05f4d

Na hdd imam windows ultimate 32bit i zeleo bi da ubacim 64bit (isto windows 7 ultimate) i interesuje me da li ce podaci (slike, filmovi i td...) da se izbrisu? +:pitanje -:pitanje

Sale
05.04.2015. @ 11:58 #e6e2159a

Na hdd imam windows ultimate 32bit i zeleo bi da ubacim 64bit (isto windows 7 ultimate) i interesuje me da li ce podaci (slike, filmovi i td...) da se izbrisu? +:pitanje -:pitanje

fioka
11.05.2015. @ 11:32 #fae70c90

Odlican HDD vrlo tih i hladan HDD tune avg pokazuje 140MB/s to je to za ovaj disk, ja sam za sada prezadovoljan. +:Temp, tih

Redakcija
17.08.2015. @ 04:42 #c8c7db52

Moram samo pohvaliti HDD, trenutno je 330 dana power time, Total start/stop count 1500, performance and health 100%. Nemam problem i dalje sa vibriranjem, evo sad radi na njemu Windows 10 Pro bez problema. Za ovaj novac stvarno best buy!

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan