logo
Shone

Western Digital 500GB 64MB 7k SATA600 Caviar Green WD5000AZRX

11.05.2012. @ 21:08   #Komentar #Hard disk #Western Digital

jel moze neko da mi kaze nesto vise o ovom disku?

7 komentara

ziks
05.09.2012. @ 10:19 #2c7d9fc3

Ovo je Green serija WD diskova, gdje je prioritet na izdrzljivosti, stedljivosti i necunosti. To znaci da je vise namjenjen za tzv. "storage" ili za skladistenje podataka. Nikako da se na njemu instalira Operativni Sistem! Ja imam jako dobro iskustvo sa WD Green diskovima: necujni, mali potrosaci, izdrzljivi. Sto se tice iskljucivo ovog modela, iskreno, nisam imao prilike da ga koristim, ali po svim komentarima vidim da su nastavili istim putem. +:Recenzije kazu da je ok

Nikola
13.09.2012. @ 13:04 #83d941ad

Pa koji hdd, za sistem? Nemaju svi para za SSD Recimo, sta ce meni kao obicnom korisniku SSD? Sta ce ovom da fali, ako na njemu instaliram sistem? Izaberem 60,80gb za sistem, a ostalo ostavim za drugu particiju...

Ziks
20.09.2012. @ 11:54 #f93aff7f

Nikola, to koliku ces particiju kreirati za sistem skoro da ne utice ni 0.1% na ukupne performanse sistema ako gledamo na performanse diska. Moras da shvatis da ovi Green diskovi UOPSTE NISU dizajnirani da se koriste kao sistemski diskovi. Razlog tome lezi u mnogo cemu, a jedna od stavki je broj obrtaja ploca je manji od 7200, cime je i vrijeme odziva i pristupa vece sto u velikom se odrazava na performanse sistema. Drugim rijecima, kakvu god da masinu imas (sa 16GB ram-a, 12-jezgrenim procesorom...) ako koristis ovu seriju (Green) kao sistemski disk, prilikom bilo kakvog pristupa disku imaces veliko vrijeme odziva (cekaces na svaku akciju). +:@Nikola

Nikola
26.09.2012. @ 00:25 #b65bfa4e

@Ziks, hvala na odgovoru. ;) Onda cu definitivno gledati neki drugi hdd- npr. seagate barracuda (500gb), jer mi mesta stvarno treba, a para za SSD nemam. A uzimam celu novu konfiguraciju... E da sam naso posao prosle godine, izemti cene hardova... Mada su cene bile i gore... Kada bi makar pale za jos 1000 dindzi. :D

Navets
21.06.2014. @ 00:04 #e85e8852

Ima li veze ako je hard Sata600 a maticna Sata300

Anonymous
20.10.2014. @ 17:03 #1a315855

Nema veze to bitno je da je sata konvektor. +:Navets

dzoki
09.12.2014. @ 23:43 #dcd3dcad

meni su govorili da su green diskovi dosta sporiji ali sam ga ipak kupio I ne primecujem nikakvu razliku u brzini, sasvim sa zadovoljan +:pouzdan

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan