logo
milentije

Western Digital Caviar Black 1TB 7k 32MB SATA300 WD1001FALS

26.08.2009. @ 13:05   #Komentar #Hard disk #Western Digital

HD je odlican da sada ne prepisujem razne testove! jedino, po meni, sto kvari utisak je buka, naime HDD se prilicno cuje u seek modu? to je verovatno zbog raptor masinerije unutra? GARANCIJA je nenormalna za 1 HDD makar bio i WD od 5 (PET) godina! +:Brzina, 32 mB kesa

9 komentara

Dragomir
26.10.2009. @ 12:30 #0ce8d0f9

Buka , ne uvek,ali ne tolika da smeta.Za 8000 din.1TB vredi. +:Brz,ne greje se

zoran
02.01.2010. @ 21:09 #0f4ab73c

za sada sam prezadovojan,radi brzo i perfektno vredi ga kupiti. +:brz,ne preterano bucan,ne greje se -:za sada nemam

milentije
09.04.2010. @ 14:07 #c7a359cf

ljudi ja kupio SAMSUNG SPINPOINT F3.... da ne verujete koja razlika... ocena u 7ici sa 5.9 na 6.6 ccc sve sam reko... jeste to wd i samsung pravi frizidere sve ja znam..ali ovaj disk otkida, zmsli tmperaturu diska od 19c, napram 34 c kod wd-a? +:i dalje se cuje da drlja.... -:ostao jos 1 u kucistu

ja
27.04.2010. @ 22:46 #119d9a37

Veoma brz disk, a uopste nije bucan kao sto mnogi kazu.Imam i Black Caviar i Green Caviar u istom racunaru i mogu da vam kazem da je ovaj prvi neznatno bucniji od drugog, a ovaj drugi vazi za ekstra tih.(na oba imam operativni sistem) A sto se tice instalacije operativnog sistema i brzine rada jednog i drugog, mogu reci samo "nebo i zamlja"... +:brzina -:za sada nema

Raci
25.12.2010. @ 01:31 #63e33271

Zmija hard, imam wd black i blue, oba dobra. Operativni sistemi su mi na bleku, i radi sve ko sat, evo vec godinu+.

maxa
17.01.2011. @ 11:18 #925f14a2

evo posle 5 meseci rada riknula,sreća ima 5 god. garancije -:upravo crkava

ds
06.11.2012. @ 12:44 #bd49dfbb

uzeo 2, menjao ih oba po 3 puta u garantnom roku -:brzo i crkne

Hawk
22.09.2013. @ 21:30 #1ddc8dd7

Vredi svaku paru ja ga ima 3 godine i radi bez greske jer black je black. Pouzdan i siguran i sto je najvaznije brz su odlike ovg blecka, ko ga uzme nece da se pokaje . +:Pouzdan i siguran i sto je najvaznije brz -:Nema zamerka

Tester
25.06.2014. @ 21:58 #295a97cf

Imao sam ovaj HDD godinama. Izvlacio sam mu dusu svaki dan. Posle 29000 (dvadeset devet hiljada) radnih sati poceli su da se pojavljuju bad sectori (8 komada), odneo sam ga kod uvoznika i dobio sam novi HDD, tacnije WD1003FZEX. Od novog ocekuje iste ili bolje performanse.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan