logo
boba

Western Digital Caviar Black 500GB 7k 32MB SATA300 WD5001AALS

17.02.2009. @ 17:37   #Komentar #Hard disk #Western Digital

kupio sam ovaj hard pre nekoliko dana odlicno se pokazao jako je tih brz kao munja odlicna kupovina wd je wd

26 komentara

Aleksandar
18.04.2009. @ 21:05 #89a97005

Znaci hard je zver zverova,ocekivao sam ovakve performanse od WD.Najbrzi posle raptora. +:Ekstra brz

Shomir
21.04.2009. @ 10:48 #b3cd794c

odlican u radu, brz tih porsecna brizna prebacivanja na mojoj maisni je 28-38 Mb/s ,normalno veci afjlovi idu brze .preporuka +:32 Mb bafer

Marko
22.07.2009. @ 21:22 #383f693e

Kupih ga danas za devojku. Formatirao sam ga i... sta da kazem nego da deluje sjajno za sada. Nakon formatiranja celog diska nije se ni ugrejao posteno ( smlacio se) iako je skoro 30 stepeni spoljna temperatura. Brinulo me da li je tih i odusevio sam se- ovo se zove tisina. Uzecu i za sebe jedan i nastavljam saradnju sa WD- jos me nisu izneverili +:necujan, cool :) - malo se greje,22 MB, WD -:nije pozlacen

Dusan
02.09.2009. @ 13:08 #a2182877

imam ovaj hard (aals) i aaks, oba su po 500gb i odlicno rade! aals vidno brze pokrece sve programe od AAKS modela iste velicine. usput, i aaks je odlican za standardne kucne potrebe! +:tih, brz -:sto rece neko ''niije pozlacen'' : )

markoroot
09.09.2009. @ 12:33 #b492a4f3

WD je po meni jedan od najboljih HDD koji sam imam jedina mana sot pise da ima 500 a kad ga formatiras ima 460 ja sam kupio 2 Tera WD i svaki mi je skinuo po 40 giga mozda cu uzeti Segate barracdu sto je sigurno sigurno -:samo sto nema 500 nego 460

me
11.09.2009. @ 15:10 #543e79c4

@markoroot to sto imas 460GB je sasvim normalno, a tako je kod svih proizvodjaca jer se NE RACUNA 1024MB=1GB nego 1000MB=1GB...

Aleksandar
13.10.2009. @ 01:33 #0eff6b0e

Ko ga kupi nece se pokajati,toplo ga preporucujem. +:Brz,tih,performanse

Jovan
07.12.2009. @ 12:05 #4dd562b8

naime....kupio sam ga, instalirao win 7, radio 5 dana i kad sam hteo da instaliram office 2007, plavi ekran se pojavio u sred instalacije i naravno restart....pokusam ponovo da podignem win, nece ni u safe modu ni normalno....ubacim disk od sedmice, formatiram particiju, i da ga instaliram opet, kaze da mi ne da na tom hardu jer ce uskoro da se pokvari (may fail soon). pokrenem xp sa starog harda i udjem u hd tune i chkdsk i pise da je neispravan. nadam se da se samo bio skart, da nisam ja nesto zeznuo. poz +:Brz, tih -:radio samo 7 dana

Bazz
08.12.2009. @ 21:53 #4511cea9

Imam ga vec par meseci i stvarno je brz... Jedva da je malo sporiji od Samsung F3, ali zato je strasno bucan. U starom kompu sam imao DM8+ koji je bio apsolutno necujan, pa me razmazio :)

Nenad
08.12.2009. @ 22:45 #2b272e98

Par dana sam ga koristio kao dodatni disk i nisam primecivao nikakve mane, ali kad se stavi kao master, na svako ucitavanje "ore" poput dial up modema (doduse mnoogo tise) U svakom slucaju, vredi svake ulozene pare. Kome smeta krcanje, neka upali winamp ;) Nameravam da uzmem za mesec dana jos jedan. +:Performanse, nenormalno brz, malo se greje, WD

vladana
05.04.2010. @ 19:17 #ae59580e

Odgovara mi cena ovog modela,ali imam par pitanja: -da li je pouzdan za svakodnevno koriscenje i smestanje podataka? -ovaj model ili WD6400AAKS? zensko sam pa se ne razumem najbolje u komponente...a skidam jako puno fajlova i provodim dosta vremena na netu 8-12h a ponekad ga ostavljam ukljucenog po par dana. HVALA UNAPRED

Milan
06.04.2010. @ 20:39 #7c65bc0e

@ Vladana : Kupi bez razmisljanja.XX00 je stara serija,a XX01 tj ovaj, je nova,sa vise bafera.Velicina zavisi od tvog budzeta. :)

*void
03.05.2010. @ 19:33 #9355abf3

ako nekog jos interesuje.. pri formatiranju, (fat32 ili ntfs), deo memorije se odvoji za filesistem, odnosno nacin na koji se pristupa i upisuje zahteva da odredjene podatke da budu upisani po celom hard disku(broj glave, sektora, ...) tako da oni zauzimaju prostor. Koji god hard disk uzeli bice vam isto dok god koristite ove filesisteme, ali to je meni ok.. A zurka ce vam biti i kad otkrijete da 5mb na razlicitim hard diskovima zauzima razlicitu mem. na razl. hd-ovima! Odnosno u igru uleti i podesavanje za najmanje parce memorije sa kojim se manervise na hd-u, pa se vilicina manjih file-ova zaokruzuje.. Poz.

Mile
22.05.2010. @ 09:31 #10598399

Ako iko zna kojim se programom kod ovog hard diska može kontrolisati acoustic managment,tj.AAM,neka ostavi ovde poruku!!!!Sve sam pokušao i ništa,samo pokaže da postoji opcija i da je naštiman na high perfomance,BIO BI JAKO ZAHVALAN,UNAPRED HVALA!!!!!!!!!!!

Simke
15.06.2010. @ 23:05 #45feeeee

Ok,nije bucan mnogo,nekima ce smetati a nekima nece - meni licno ne smeta.Kod mene se u ovim letnjim danima greje i do 50 C (max radna temp. je 60 C) ,ali u planu je jedan fan napred da ga dodatno hladi.U idle je oko 45 C i ispod.Performanse su dosta dobre ali ipak nijedan HDD nemoze prici danasnjim SSD-ovima.Garancija je definitivno najbolji deo ovog proizvoda. +:5 godine garancije,dosta je brz

...
28.08.2010. @ 17:46 #52b26401

Uzeo sam ga pre mesec dana, savrseno radi, sve ucitava bez problema. Jedini problem je sto se cuje, ponekad poprilicno 'ore'. Ipak i to vredi ako se uzme da je najbrzi u svojoj klasi. Svaka preporuka. +:najbrzi hard od 500GB, 5 god. garancije, hladan -:poprilicno se cuje,

.
28.08.2010. @ 17:58 #a6c1ac9f

Lud je koliko je brz, i kakav F3 od 500Gb... Ovaj WD rastura. Ne biraj i uzimaj ga odmah. +:brzi je od samsunga F3 -:auslogic defragment i nema da ore

Pedja
06.09.2010. @ 16:29 #c0623b41

@Mile@Hard Disk Sentinel se zove program!Nije besplatan,ali snaci cesh se! +:Brz kao munja

js
10.09.2010. @ 15:17 #2937f06a

javili su mi se bed sektori posle dva meseca, nadam se da ću moći da ga zamenim pošto je u garanciji...

Janko
16.10.2010. @ 19:54 #79bafa3d

Hard se proverava sa HD Tune i WD Data Lifeguard Diagnostic for Windows.

Goran
26.10.2010. @ 13:10 #3beb387f

Kao što rekoh sve je isto marketinški lepo obojeno crni zeleni plavi kad naprave sve boje valjda će jedna boja da uspe valjda će raditi dobro.E evo ga kod mene čuveni Caviar Black težak kao zemlja kao da u ruci držim tri hard diska a ne jedan i normalno večiti problem slomljene glave i dok je radio bio je kao traktor.Pre neki dan je stigao i plavi isto u problemu posle godinu dana zaglavi se i mora da se skine napajnje i da se vrati i onda dođe sebi.Šta reći WD je WD valjda će jednog dana napraviti pravu boju koja će dobro raditi.Izbegavajte ih koliko je to moguće . +:Isto sve samo drugačije marketinški predstavljeno crni zeleni plavi -:Fali roze WD

sasa
17.11.2010. @ 13:47 #48cb75ab

pokazao se bolje od raptora 740 na windows experience index-u +:odlican,brz,tih...

Nixstruction
18.12.2010. @ 15:01 #fcdd2ea7

@*Void - E upravo to, bas zato i ima 460Gb, a ne 500Gb.

dushan
19.12.2010. @ 02:16 #13d93b70

dobio jedan primerak i ne radi, ispusta neverovatnu buku nekog cvrcanja, kao da grebete exerom po metal. +:...5 godina garancija -:kvrci cvrci boli glava

Adam85
24.12.2010. @ 16:01 #ddc2d4e0

@Gorane ne slazem se sa tobom. Koristim WD vec 16 godina i imam samo reci hvale. I ti najstariji hardovi od 15 i 16 godina starosti i dalje normalno rade. Sto se tice buke to je relativna stvar. Meni je licno tih ali kom je bucan, nek ukljuci AMM. Da bi Vam sve radilo kako treba ostale komponente moraju da budu kvalitetne! Dobro hladjenje i zvucna izolacija kucista, dobro napajanje i dolazna struja i svaki hardware ima da radi kako treba. Takodje imam i WD Raptora kao sistemski i sve radi super. Apsolutna preporuka! Planiram da uznem ili ovaj ili blue i da vezem u raid. Inace, 3,5 godina mi radi bez greske Blue.

Adam85
24.12.2010. @ 16:09 #24ef48b8

Zaboravio sam da kazem i da sam odusevljen i brzinom modela AAKS (blue) Malo je sporiji od sistemskog WD Raptora koji imam. A ako je AALS (black) serija jos brza kako se prica, onda jos jednom apsolutna preporuka! Za male pare, odlican hard. Lepota je da se uznu dva i vezu u raid. :)

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan