logo
lesa

Western Digital Caviar Black 640GB 7k 64MB SATA600 WD6402AAEX

03.06.2010. @ 15:17   #Komentar #Hard disk #Western Digital

ovaj disk nije sataII/300-3Gbit/s nego je sataIII/600-6Gbit/s

26 komentara

Pure
14.10.2010. @ 17:26 #f8084d2d

U pravu si skroz, imam ovaj disk. Disk je sata 3 - 6 gb/s.

toma
18.10.2010. @ 13:31 #4026841b

imam ploču gigabyte p55a-ud3r, hdd Western Digital Caviar Green 1TB 7k 64MB SATA300, ako bi mi ostao za podatke a ovaj od 640 da stavim za sistem i još podataka da li bi se brzina osetno primetila?

eee
05.12.2010. @ 11:34 #8537b0e1

za tomu: Bice ti sistem dosta brzi i sto je najbitnije ,mnogo bolji/brzu odziv. Posto je ovo Black serija (performance) ,ne stedi se ni na cemu da bi se dobile najbolje performanse ...Da ne iznosim sada tehnicne specifikacije ,ukratko ,Bice ti sistem dosta agilniji i brzi

eee
05.12.2010. @ 11:35 #bcdb1374

i jos nesto ,nemojte ljudi da vas brine da li je sata 2 ili sata3 ,cak i sata2 je previse napredan za hard diskove ,a tek sata3 ,sata dva cak ni vecini ssd-ova nije usko grlo ,tako da nemajte brige ...

nikola
20.01.2011. @ 16:15 #ecf2da01

da li moze da se poveze na maicnu sata 3??? +:pitanje

Miki AS
20.01.2011. @ 23:32 #af49be21

koliko dobije ovaj hdd na testu u win7 ? +:pitanje

MAKI
26.01.2011. @ 19:43 #32e16d22

Kakv je sto se buke tice? +:pitanje

ilija
19.02.2011. @ 15:29 #6dd51f20

@MAKI ne cuje se da je ziv. Uzeo sam ga pre mesec dana, odlican je, za sad sam zadovoljan...

Bojan
19.02.2011. @ 23:32 #9fef558c

Imam plocu DFI sa sata II da li ovaj disk moze da radi na njoj +:pitanje

Bojan
20.02.2011. @ 02:33 #bafaa0d6

Imam plocu DFI sa sata II da li ovaj disk moze da radi na njoj +:pitanje

mihajlo
04.03.2011. @ 20:45 #584eabe8

rikno mi je posle 3 dana.prvo je ispuštao neke čudne zvuke,pa je onda počeo da brljavi,pa je imao mnogo loših sektora pa je onda komp počeo da mi se restartuje non-stop dok ga nisam izvadio. -:sranje

arsen
08.03.2011. @ 05:19 #fd70b32b

To ti je od lošeg napajanja...a taj hard bogami vuče malo više,pogledaj amperažu..pa ćeš da vidiš

mihajlo
08.03.2011. @ 19:14 #62ba46b9

@arsen;pa brate imam CHIEFTEC CFT-750-14CS 750W

007
19.03.2011. @ 16:31 #5fdd7035

ovaj hard trosi 6.8 W

Tosve
26.05.2011. @ 09:06 #761fbb47

I ako je cla ova serija caviar black poznata po performansama i sata600 nije bas toliko dobra u realnosti. Read/write karakteristike su losije od samsungove f3 i f4 serije, ali je u nivou seagate hardova, i ako su i jedni i drugi dosta jeftiniji. Takođe wd hardovi greju se vise. Potrosnju kod hardova je smesno komentarisati jer je u odnosu na druge komponente zanemarljiva. Jedina prednost im je nesto bolji access time koji se krece oko 12ms dok je ostalima nesto malo preko 13ms. Sve u svemu,placa se ime i 5 godina garancije. +:5 godina garancije -:lose performanse

Max
03.06.2011. @ 13:44 #79a4b159

Da li je neko probao da stavi dva ovakva harda u RAID 0? Moje misljenje ja da je to bolja kombinacija nego neki raptor ili SSD, kad kazem da je bolja kombinacija mislim na odnos cene i performanse. Sigurno da imam love bi stavio 2 SSD sata3 MLC u RAID 0. ali to je trenutno preko 400e. +:Pitanje

gangsters21
06.06.2011. @ 15:31 #bdfa6b39

zanima ne dali je owaj hard isti kao owaj WESTERN DIGITAL Caviar Black 640GB 7k 64MB SATA300 6402AAEX msm da su oba sata 3? i da su oba sata600 a ne sata300? +:Pitanje

deze
10.09.2011. @ 17:02 #f2e17118

koja mu je ocena u win7 ???

y
12.09.2011. @ 17:54 #8764ac25

5,9

deze
12.09.2011. @ 22:08 #812e5184

5,9 pa isto kao i blue seriji. mislio sam da ce da bude nesto visa ocena

y
13.09.2011. @ 20:14 #ad673795

ma jok,svi noviji diskovi imaju istu ocenu 5,9

2500k
17.09.2011. @ 13:56 #cff4d505

ljudi u win 7 najveca ocena za hard je 5,9 samo ssd fobija vecu cenu!!!!

stevan
21.10.2011. @ 14:39 #7b25f88b

sa 2-3 ovakva hdd u raid-u dobijate perfomanse kao ssd hdd

Vuk
05.02.2013. @ 20:46 #0c2aad4d

Dve godine ga imam,do sada radio 5400 sati,i nemam nikakvih problema.Uskoro ubacujem i SSD pa smatram da ce ovaj gurati jos bar 2 godine.KOga zanima,a ne znam,program Crystal Disk info program,pruza sve informacije vezane za hard (broj,sati rada,broj pokretanja...)

m
15.02.2013. @ 10:54 #28a8e300

posle 2 godine 4 loša sektora +:brz,5 godina garancije

Xavi
22.02.2013. @ 23:24 #ce4b1ada

Imam 2 ova u raid-u nešto više od 3 godine i za sad sam zadovoljan... Nisam imao nikakvih problema s njima, nema bad sectora, sve funkcioniše kao i kad su kupljeni i pored mnogobrojnih formatiranja i igranja sa particionisanjem... Jedina loša strana jeste buka koju stvaraju, mada ni to nije strašno i po meni nije neki veliki minus, više mi znači brži odziv nego malo buke (pustiš muziku i ne čuju se uopšte xD ) Još kad se uzme u obzir 5 godina garancije, mislim da vredi... Topla preporuka! +:brzina, 5 godina garancije

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan