logo
laki

Western Digital Caviar Blue 1TB 7k 32MB SATA600 WD10EALX

09.04.2011. @ 21:12   #Komentar #Hard disk #Western Digital

kakav je da li ima neko iskustva sa ovim hardom

26 komentara

nenad
13.04.2011. @ 19:16 #04c6fdea

u čemu je razlika između ovog i WESTERN DIGITAL Caviar Blue 1TB 7k 32MB SATA300 WD10EALS

Aca
15.04.2011. @ 00:00 #00062798

Razlika je sto je ovaj za SATA 3,naravno radice i na SATA 2 plocama bez problema.

nenad
16.04.2011. @ 02:25 #f14f7f59

ok. Dobro to vidim nego mislio sam jel ima možda manje ploča od starog jer je noviji model... ako ima 2 ploče samo, biće brži zbog gustine zapisa? +:odgovor

Nik
27.04.2011. @ 13:13 #3ce60799

Da li neko ima iskustva sa ovim hard diskom jer se pojavila informacija da ima problema sa firmware-om. Ovu informaciju sam nasao na sajtu salvagedata.com koji se pojavi kao jedan od linkova kada ukucate WD10EALX u google. -:problem sa firmware-om ???

Nik
27.04.2011. @ 13:26 #b8e05690

Mozda bi trebalo zanemariti moj prethodni komentar :-) kada bolje pogledam za vise wd diskova se navodi ovo sa firmware-om...

Nik
09.05.2011. @ 23:15 #a136ee99

Kupio ga pre nedelju dana, zaista radi lepo i prilicno brzo. Ima dve ploce od po 500 Gb, a 32 Mb kesa je sasvim dovoljno (imam i black od 640 Gb sa 32 Mb kesa), sve u svemu odlican hard. +:Brz, jeftin

Nik
25.05.2011. @ 12:10 #fce2e876

Evo dodjoh da prenesm utiske posle mesec dana koriscenja i moram reci da sa prezadovoljan ovim hdd-om. Dosta je brz, kod mene pisanje podataka po disku kada su u pitanju veliki fajlovi ide izmedju 70 i 80 MB/s, povezan je na SATA II na ASUS P5B tj. ICH8 (P965 cipset). Za najnovijim black diskovima zaostaje najvise 10% po brzini tako da u odnosu na sadasnju cenu sigurno predstavlja pravi izbor bilo da se koristi za sistemski ili za storage. U svakom slucaju preporuka. +:Nije green

toplica
05.06.2011. @ 08:32 #10aebdcd

dobar hard brz samo sto mnogo krci i vibrira cuje se ko avion

Nik
05.06.2011. @ 12:08 #6ad0e207

Ja nemam nikakvih problema sto se tice buke. Definitivno je tisi od black-a koji imam. Inace to sa zvukom hdd-a "krcanjem ili zvecanjem dok radi" je vise stvar kucista jer hdd naleze na metalne nosace koji u slucaju nekih kucista (narocito boljih) odlicno prenose i pojacavaju taj zvuk. Ja sam taj problem ranije resavao tako sto sam napravio 4 komadica sundjera ili tanke gume i postavio izmedju hdd-a i limova na mestima gde hdd srafis za kuciste, naravno pre toga u tim sundjercicima (ili gumama) napravis rupu kroz kojiu kasnije prodje sraf. Inace neka malo bolja kucista imaju te gumene nosace koji ublazavaju buku. +:@ toplica -:@ toplica

toplica
29.06.2011. @ 19:05 #7407fac4

ma znam ja to sve postavio sam ja sundjer tanak okolo i ako ima one drzace od plastike i malo smanjuje ali ipak se cuje nego sva sreca sto mi ga win iskljucuje jer za system koristim EXCELERAM ssd kuciste je NZXT apolo black

Milan
17.08.2011. @ 10:04 #6a02270d

Posle dva ''fantastična" WD Black FAEX 1TB ovaj disk mi dođe kao šlag na tortu. Disk je iznenađujuće brz, nije bučan kao Black. Temperatura diska je max 40 stepeni u letnjim uslovima sa prednjom 12com koja radi na 5V. Sve u svemu, za pristojan novac dobijate odličan sistemski disk. Topla preporuka. +:Brz, pouzdan, jeftin

Cile
05.09.2011. @ 13:27 #aad02214

Kupio sam ovaj hdd pre par dana. Za sada sve ok.Ovo sto pominjete sa krcanjem i drcanjem kod mene ne postoji.Ja imam Coolermaster Haf-a 932 tako da poslusajte savet za sundjere.Posto je sada leto Hdd se greju malo vise cak i u Haf-u(ne panicite) Kod mene je temperatura oko 40 ak stepeni. Sve u svemu za ove pare skroz ok hard. +:solidan hdd

Cile
05.09.2011. @ 13:37 #bf6ef27f

Samo jedan mali dodatak.Ko definitivno panicari i dalje za temperature neka kupi Hdd cooler.Definitivno ce imati manju temperaturu. Ili neka kupi neki cooler za kuciste koji ce poboljsati protok vazduha. Mogu vam reci da je i napajanje bitna stvar za generalnu stabilnost racunara. Tako da lagano skupljajte parice i budzite komp ;). Kuciste,napajanje,ventilatori,posle grafika....Verujte da sve krece od toga. Pozz svima +:dodatak -:temperature

Luka
14.09.2011. @ 09:44 #0a66b731

Bucan je u radu, najvise se oseti pri velikom prenosu podataka (boot, kopiranje fajlova i sl.). Moguce je da se zbog loseg kucista u kome se hd nalazi taj zvuk jos vise cuje. Drugim recima ako imate kvalitetnije kuciste mozda ce se manje cuti buka koju proizvodi.

xxx
15.09.2011. @ 23:38 #c9c11858

zna li neko koliko je brz ovaj hdd

marko
16.09.2011. @ 15:26 #cae88b8e

da li sata2 disk moze da radi na ploce sa sata3 , odnosno da li sata3 disk moze da radi na ploci sa sata 2 , da bih znao sta mi valja ciniti hvala unapred

srdjan
20.09.2011. @ 14:25 #16a82fab

planiram da kupim ovaj hdd ,da li ce biti brzi od wd3200aaks kog trenutno imam na 'ga ep45 ds3' sata2 ploci

Nece
19.11.2011. @ 15:51 #10f99e2a

Nece biti brzi,jedino mozda u nekim testovima ali nista znacajno

SPellcaster
06.12.2011. @ 10:55 #6b6f9418

Moze li ovaj HDD da se kroisti na maticnoj koja podrzava samo Sata300 ?

Marko
06.12.2011. @ 12:29 #68ff2416

Naravno da može, mada sad i nije baš dobro vreme za kupovinu hdd-a.

Marko
03.01.2012. @ 00:42 #edbb29a5

Imam ovaj hard 4 mesece kida sa radom :))))

Nenad
17.01.2012. @ 01:15 #21364480

odličan hard, nečujan posle 4 meseca, temp sad 31 stepen a letos par stepeni gore. Platio sam ga 50 evrića letos a vidi sad cene hehheheh

aca
11.02.2012. @ 07:48 #9b9f62a8

kao nov je poceo krckati , pri butu i nekom vecem prenosu podataka . kupljen u aprilu 2011.god .od juce ga ne vidi bios 0.0gb. izgubljeni podaci

dzo
27.08.2012. @ 19:26 #be59979c

ovo kod mene radi odlicno,stavljao sam ga na sata 3 i na sata 2 posto imam dva kompa. +:tih,brz

Martin
20.10.2012. @ 13:42 #17a8736e

Radi odlicno ali je mnogo bucan, krcka stalno.... :) -:Bucan za medalju

Comy
23.12.2012. @ 07:49 #59188242

Vrnjauuuu... Mlazni avion!!! Proslo mi je kroz ruke preko 50 komada WD hard diskova iz svih serija (plava, zelena, crna), ali brate MINLI, gori po buci i vibraciji do sada nisam imao. Uzeo sam ga za storage i radi u AHCI modu. Da merim buku samo on da radi kako treba pa da kazem i da je ok (mada i tu je tisina u domenu naucne fantastike), ali kad se na sve to doda vibracija koju pravi, nezadovoljstvo je preveliko. Imam kuciste High end konfiguracija Silverstone Raven, AMD 8350, 32GB RAM-a, vodeno hladjenje i potencijalna buka je svedena na minimum dok nisam kupio ovaj hard disk i sve to bacio niz vodu. Ceo ASTAL za kompjuter mi vibrira, uzmem u ruke konektor produznog za USB I ON VIBRIRA!!!. Cim mi se ukaze prilika uvalicu ga nekoj firmi i cao zdravo. Generalno kako stvari stoje, WD radi vrlo los posao sa ovim zadnjim serijama koje je izbacio posle poplave i bukvalno je kao da ih je i izbacila poplava. Cim ga se otarasim uzecu neki drugi istog kapaciteta ili veci, Samsung/Hitachi/Nesto/bilo sta samo da nije vise ovaj neuspeli abortus od hard diska. I tako, aj zdra'o... +:Kapacitet -:Vibriranje!!!

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan