logo
micko

Western Digital Caviar Blue 320GB 7k 16MB SATA300 WD3200AAKS

27.06.2007. @ 19:33   #Komentar #Hard disk #Western Digital

preporuka za one sa dobrim hladjenjem... -:mozda bi mogao da se malo manje greje, i da ima veci bafer, ali nije los

33 komentara

Nikola
19.10.2007. @ 10:50 #f3b9da1d

imam ga vec 4 meseca, stvarni kapacitet je 298 gb javlja se problem kada ima manje od 6gb slobodno tada postaje previse bucan i konstantno nesto drlja... uradio sam defragmentaciju pomocu piriform defragglera, obrisao par stvari i sad je slobodno 25gb(9%) i ne cuje se postao je bucan na 4% +:cena, kapacitet, sata, ne greje se(valjda zato sto kuler duva vazduh preko njega) -:kada se nafiluje postaje bucan

Ognjen
23.12.2007. @ 09:47 #77f2a263

Formatirana velicina 298,01GB ili 305.242MB...

N/A
10.01.2008. @ 13:30 #7883c64a

Zadnji koji sam ugradio je otisao posle nepune 2 nedelje a nije ni jedini od KS/AAKS serije WD hardova :) Sto se tice formatirane velicine tu vazi ona razlika kako BIOS vidi kapacitet hard diska i kako proizvodjaci racunaju kapacitet (binarni i decimalni nacin racunanja)... +:Brz hard disk. Dovoljno velikog kapaciteta. -:Skloni kvarenju vise nego obicno...

Marko
26.02.2008. @ 05:20 #86972a5e

Brz hard disk,ali najveca mana mu je sto je bucan,i to ne samo bucan nego pocne da drlja ko da ore :-) Ta buka moze da se smanj pomocu SysTool programa,posto WD ima opciju HDD acoustic menagment,i posle toga je vec bolje stanje. +:Brz,16MB bafer... -:Izuzetno bucan

Deki
07.05.2008. @ 12:36 #1798f2c1

Ne znam sta je ovim ljudima ispod... HD i vise nego dobar i veoma sam zadovoljan sa njim. Preporuka! Moj model je 00B3A0 koji je sa jednom plocom. +:Veoma tih, brz, cena... -:nisam nasao do sada...

rizmal
16.08.2008. @ 13:21 #3c04650d

Imam ga nesto malo vise od 6 meseci a vec me zeza,sto se tice brzine dosta je brz,nije bucan,ali nakon samo 6 meseci ima dosta sporih sektora,nema problema s grejanjem sve u svemu solidan HDD ali ja bi ga zaobisao u sirokom luku jer u odnosu na Hitachijev koji imam ovaj je totalno s....e +:cena,16mb -:sklon kvarenju

Milan
26.12.2008. @ 17:51 #9652e975

Kupio sam ovaj hard prevarom, u predstavnistvu Controlpoint owaj hard vode kao 3200KS sto je mala razlika u ceni par evra ali znacajna u karakteristikama!!!Tako da ga kupih iako nisam hteo!!!Tako mi i treba kad sam degen koji misli ma isto je tooo.Odoh da ga probam nadam se da ce raditi kao sto ga i vode 3200KS +:nisam probao -:prevara

Poki
03.02.2009. @ 19:34 #c9c3cc65

Uzeo sam ovaj hard pre mesec dana,odlican je... Ovaj Milan sto je ovo napisao ocigledno covek nije ni malo pretrazio netom,AAKS je noviji model i bolji model,KS je stari model i ne proizvodi se vise,znaci jedino ga mozete naci ako je negde ostao po magacinima,nije mi jasno sto je skuplji od AAKS ali tako je. U sustini odlican hard,ako se razmisljate dal da uzmete samo napred! ;) +:Cena,nivo buke -:Nemam zamerki za sada

Nenad
19.04.2009. @ 22:46 #90484049

O cemu vi pisete? Ovaj HDD je gotovo necujan (jedino po lampici vidis kad radi ili kad ti je < od 50-ak cm od uveta ako cujes dobro), relativno brz, i greje se jako malo! Kupio bih jos jedan isti da mi treba vise mesta. +:cena, nikakvih problema nisam imao sa njim

D
02.05.2009. @ 16:32 #1ae7ad45

Imam model sa dve ploče u sebi. Da sam ga ostavio duže da radi bez hladnjaka ispod, verovatno bi ga visoka temperatura koju stvara, dokrajčila. Hladnjaci za Hdd nisu skupi ali ima diskova koji se mnogo manje greju. -:greje se

nikola
29.07.2009. @ 11:05 #b337ee14

evo, mom je nakon dve godine SMART krenuo da prijavljuje moguće bad sectore (reallocated sector count)... moj savet, bež'te od ovog harda, gledajte WD-ove Green serije...

sax
18.08.2009. @ 19:15 #02567ba7

malo vise se greje ali nista strasno, tih i veoma brzi u raid-u 0, za sada ferceraju(2) kako treba ima im tek godinu dana :)

sax
18.08.2009. @ 19:15 #4fd29542

malo vise se greje ali nista strasno, tih i veoma brzi u raid-u 0, za sada ferceraju(2) kako treba ima im tek godinu dana :)

auburn
15.02.2010. @ 17:47 #bd43a87a

uzela sam ga pre nekih mesec dana, nemam zamerki za sada. ja ga koristim kao externi, upakovala sam ga u transcendov storejet rack, a on ima mali kuler-ventilator, tako da se ne greje nimalo. extra kupovina za te pare:) +:cena, kes memorija

sale
08.05.2010. @ 20:49 #f495914a

Ljudi da li se ovo nekad nekom desilo? lepo sam sve povezao, formatirao i podelio ga na 2 particije posle 2-3 dana koriscenja nestala mi je jedna particija. Kad udjem u disc menagment on ga vidi al samo prikazuje velicinu i nista vise. Imam vistu a kad sam instalirao xp tad ga vidi normalno. svako dobro -:Nestala mi particija.

Bokisha
03.08.2010. @ 21:36 #6e698b55

To se namesta u podesavanjima. Idi start menu, desni klik na computer pa na Manage... Kad ti se otvori novi prozor videces Storage/Disk Managment pa ces tu videti sve particije na sistemu... Particija koja se ne vidi nije joj dodeljen prefiks ides desni klik zeljenu particiju i Change Drive Letter and Paths i tu joj dodaj npr F:// ili tako nesto zavisi sta ti je slobodno... Pozz ;)

nenad
02.09.2010. @ 23:20 #b342e78f

Zadovoljan sam, imam ga godinu dana. preporuka +:Nije bucan, cena. . . -:Za sada nema

Leemou
19.09.2010. @ 20:38 #576b5123

Imam ga skoro 3 godine, ne pravi probleme ali je najbuchniji hard koji sam igde chuo, Unishtava tishinu svu +:brzina

ratko
13.11.2010. @ 15:32 #165c63bb

posle manje od godinu dana se pokvario i to TOTALNO. Ne pomaze ni bootable Win, nista. Hard je jednostavno otisao...a ovo je drugi WD diski koji mi se kvari u zadnje 3 godine. Napustam te slepce, vise njihova go... od hardova necu da kupujem! -:Ako mozete da nabavite drugi-ovaj ZAOBIDJITE!

sasa
02.12.2010. @ 21:57 #3f714217

Imam ga vise od 2 godine i extra radi.testistirao sa ga na HD tune pro i nema te bad sektore.i brzina mu je dobra -:za sad nema

gorcilo007
07.01.2011. @ 00:56 #1498fd6f

crko je posle 1,5 godine u servi su su obrcali zamenu +:solidan

cm
06.02.2011. @ 13:13 #91e44182

Koristim ga vise od dve godine i do sada nije bilo problema,bez bad sectora,bukvalno je necujan.U pitanju je model sa jednom plocom(00B3A0). +:brz,hladan,tih

filip
12.02.2011. @ 23:50 #9ce08a9a

Imam ga 4 godine i dalje radi ko zmaj mislim da mu bio je u XP Visti i sad Win7 ocena 5,3

Bole
16.02.2011. @ 23:24 #5c65a5a5

U Visti,ili win7,ocena je 5.9,kao i za svaki hdd,ssd je druga prica. Sasvim dobar hdd. Sluzi me vec 3 god kao i prvog dana :) +:tih,brz,ma extra

gangula
05.03.2011. @ 01:20 #913d1fed

Imam ga vec dve godine i prezadovoljan sam ovim HDD-om.Bio XP na njemu,a sada WIN7 . ocena 5.9 +:dovoljno brz,tih i ne greje se mnogo -:za sada nista

ceki
06.12.2011. @ 20:50 #edac29fa

dosao sam jednog polovnog sve je ok ali me brine temperatura 37c kad nista neradi do 48 avg skenira .kolika je normalna temperatura -:temperatura

milos
08.12.2011. @ 12:15 #c2b12254

koci, smrzava ekran, spor kopira, radi jos ali ni priblizno kao pre, inace kad sam ga kupio odusevio me steta sto mu rok trajanja toliko kratak, sad ima 268 bad sektora i 381 slabih sektora +:brz i tih + 3god garancija -:crko posle godinu ipo dana ili 369 radnih dana

Pedja
29.12.2011. @ 11:40 #cc7f3b0b

Jel ima razlike izmedju zelenih i plavih hardova ?

ivan
02.04.2012. @ 01:34 #c6cc53e1

radi super sve,nemam problema..samo me zanima nesto,posto sam odlucio da menjam proc,maticnu i ostalo..u device manager mi pise da je hdd ATA device,ovde pise sata300 sto odgovara ploci koju uzimam,isto tako i na sajtu western digitala pise da je sata300..i ko ovde koga sada zajebava? +:odlican -:za sad nista

gajic
11.04.2012. @ 23:16 #954250b6

Da li neko moze da mi pomogne,potrebna mi je ploca za hard disk WD 3200 AAJS sata?Oznaka ploce je 2061-701444-800 AA XC 4Y05 01UV 6 0007080 8087!Mislim kupujem ceo hard disk sa tom plocom.Pozz..

dexxx
30.06.2012. @ 16:54 #6f7b4c1d

koja je razlika moj je metalic a ovaj je black - boja ??? +:imam ga vec 4 godine :) radi lepo :)

Nick
11.12.2012. @ 15:21 #e2ff4e90

Odlican HDD od WD-a, evo punih 5 godina kako radi kod mene, nisam ga ni preterano stedeo, vadjen iz kucista, formatiran gomilu puta, imao na sebi XP, Vistu i sad Win7. Ocena u Win7 je 5.7, nema ni jedan jedini bad sector, a HD Sentinel i HDTune pokazuju 1187 radnih dana, i imace ih jos dosta :) Jedina zamerka je buka, defragment to reseva koliko je moguce. +:radi vec 5-u godinu bez jednog problema -:s' godinama sve bucniji

Dusan
06.05.2014. @ 07:39 #6329d02c

5 i po godina radi bez ikakvih problema. Topla preporuka. +:30C, necujan

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan