logo
gale

Western Digital Caviar Blue 500GB 7k 16MB SATA300 WD5000AAKS

30.08.2008. @ 22:01   #Komentar #Hard disk #Western Digital

Kupljen je pre dva-tri meseca, posto mi je za dan utekao isti model od 640GB. Vec imam u kompu stariji model od 320GB. Po HD Tach-u, brzi je od njega cca 30% (nalazi se u eksternom kucistu i povezan je sa kompom e-sata prikljuckom). Tih je i ne greje se mnogo, iako fijoka nema kuler. Znaci moja preporuka za ovaj model. +:brzina + tisina + kapacitet = OK -:Nisam jos otkrio

40 komentara

Banisa
07.11.2008. @ 23:09 #b7c68b8c

Pusta neke cudne zvuke visokog tona pa to moze uzasno nervirati.Mislio sam da je to samo kod mene ali net je prepun istih problema. -:Katastrofa

marko
14.02.2009. @ 01:36 #de557df8

dobar je.. .preporuka -:glasan... mozete zapravo "cuti" kako se podaci upisuju na plocu :)

Danilo
17.03.2009. @ 04:17 #401f8509

Kupio sam "SEAGATE Barracuda ST3500320AS 500GB 32MB" medjutim kada sam ga ugradio, imao sam problem sa prepoznavanjem u biosu na ploci "Asus M2N-X"! Zatim je sporije upisivao podatke nego "ATA WD od 80GB 2MB" koji imam! Odma sutradan sam otisao da ga reklamiram i da uzmem WD... Evo radi mi 2-3 meseca... savrseno! Upisanih svih 500gb i brisanih...itd... Normalan obican dugotrajan stabilan hard...preporuka svima! +:brzo snima, brzo cita

Chuck Norris
08.05.2009. @ 08:29 #0a9b0efa

imam ga mesec dana, stoji mi u rack-u i nit' ga cujem nit' se greje, ko dusa...preporuka za one koji zele da sacuvaju svoje podatke bez strepnje da se nesto desi...pozdrav +:tih, brz, pouzdan, ne greje se, u svakom smislu - SAVRSEN! -:steta sto nije veci :)

808
22.05.2009. @ 12:47 #891034e6

Za ove pare definitivno dobra kupovina. Jako je tih u radu. Brzo cita i pishe. Nisam jos uvek primetio bilo sta loshe... I sama cinjenica da ima 3 godine garancije govori dosta o ovom hdd. U svakom slucaju preporuka! +:Tih, brz -:Nisam primetio

nenad
19.08.2009. @ 23:43 #94f79e65

ja imam vec 10 meseci verziju Model ID WDC WD5000AAKS-00C8A0 sasvim sam zadovoljan sa ovim WD. razmisljam da uzmem jos jedan,samo od 640Gb +:tih,40'C,fina cena... -:za sad ne znam

Day
12.09.2009. @ 02:20 #4982864d

sta da kazem posedujem dva ovakva modela stvarno su vrh i jedan i drugi i po ugledu na dva ova predhodnika odlucujem se na jos jedan od 500 jedino ce da bude sa 32 mb u svakom slucaju vrh.... +:za sad je +

mkk
18.02.2010. @ 16:46 #ce69fd87

Ovako, pre 4 meseca zove me drug da mu podignem sistem zato sto on navodno nesto nije znao. Po podizanju sistema racunar neverovatno spor, skeniram hard i nadje 3 bad sectora u prvih 5 Gb. On kaze da se ne zezamo sa njim i da kupi isti takav, kupio ugradio, instalirao Windows i sve radilo ok 4 meseca i opet greska sa racunarom, jednostavno se ne dize sistem, skeniramo ponovo i u prvih 20 Gb 10-tak bad sectora. Sva sreca hard je pod garancijom i nadam se da cu ga moci zameniti. +:Jeftin -:bad sectori

ivan.G
24.02.2010. @ 13:02 #657a8d68

Mozda je u pitanju nesto sa tvojim PC ovaj hard imam vec god dana i extra se pokazao i posle par nedelja sam kupio isti ovakav i bruka je.Ne vidim zasto Tako laztete i lupate da se cuje ovaj hard.Kako se kod mene pogodila dva komada da se ne cuju i da sluze extra. +:Nema mane -:jbg nega ne mogu da nadjem

mkk
05.03.2010. @ 02:02 #dea61c51

Zamenio sam hard, tj dobio novi, na njemu pise da je proizveden 10.02.2010, videcu kako ce se pokazati ova serija pa javljam. Sto se tice glasnoce rada, u nivou je novog kulera na procesoru, verujte ima mnogo glasnijih hard diskova od ovog. Kao sto rekoh ima garanciju 36 meseci pa ako se njima isplati da daju tolio dugu garanciju ja cu ga rado koristiti. +:garancija i do 36 meseci

darko
13.04.2010. @ 06:54 #deb5dd25

ljudi treba mi POMOC. uspeo sam nepaznjom da polomiim plasticni kalup na SATA izlazu kod ovog harda. ne pitajte kako. gde mogu da popravim to(zamenim). hard radi prikacen lepkom. treba mi neko dugorocno resenje!!!

Dejan
14.05.2010. @ 00:16 #ef7b9801

Preporuka. +:Odli;an 2 godine rada

shakal616
18.07.2010. @ 14:01 #b35572d3

5 meseci rad = bad sectors -:bad sectors

Neša
30.09.2010. @ 11:36 #68e7336e

Piše 500GB ali kompijuter prijavljuje 465,2GB.Imam ga već godinu dana i nemam nikakve primedbe na njegov rad.

pro003
12.10.2010. @ 12:15 #787a8119

@Piše da ima 500GB a prijavljuje 465,2GB__? - -Ne gleda se GB, pogledaj u Properties koliko ima bajtova! I hard od 320 ima oko 300GB i 80Gb ima 76GB ...itd :)

marioBGD
20.10.2010. @ 19:21 #b860f61e

nemam komentar. samo znam da vise NIKAD necu uzeti WD. zasto? ovo je TRECI WESTERN DIGITAL disk koji je posle nekog vremena crko, na razlicitim masinama. -:posle godinu dana CRKO! izgubljeni neprocenjivi podaci!!!!!!!!!!!

Neša
23.12.2010. @ 12:37 #8d806b0c

pro003- u pravu si!

Adam85
24.12.2010. @ 15:22 #65b75a26

Za skoro 13 godina rada sa pc hardwerom mogu da kazem da su WD dobri. Znaci sasvim je normalno da je neka serija bolja ili losija od druge, i sasvim je normalno da se desi neki felerican model. Ali u svakom zitu ima kukolja i to moramo da prihvatimo. Mozda nekima ucestalo crkavaju i javljaju im se bad sektori zbog loseg hladjenja, kucista, napajanja i same struje koja dolazi u to napajanje! A sto se ovog harda tice, imam sve reci pohvale! Radi mi vec 3,5 godina bez gasenja! Za svo to vreme nisam primetio da je bucan a ni da se greje. Imam poverenje da nece da me izneveri. A kao dokaz za kvalitet i pouzdanost WD hard diskova imam dva WD hardova jedan star 15 a drugi cak 16 godina i savrseno rade!! Uz najnoviju vrhunsku konfiguraciju koju sklapam planiram da narucim bas ovaj hdd jer se pokazao kao vrlo brz i pouzdan a cena mu je nikada pristupacnija za ok kapacitet! Ljudi apsolutna preporuka!!! +:Odlican posle 3,5 godine rada!! Samo reci hvale.

Milan
14.01.2011. @ 10:06 #9227fd29

Vezuje na SATA II konektoru?

Nikolaj
01.02.2011. @ 04:12 #972d21a0

Da vezuje se na sata300 tj sataII, ako hoces uzmi isti hdd samo sa oznakom AAKX, njga mozes i na sata300 i na sata600 a cena mislim da je ista, ja sam hteo taj ali sam dobio ovaj iste su cene, ja imam MB sa sata300 tako da mi nista ne znaci.. inace HDD je ok za sada, ne cuje se a pored glave mi je kuciste, i radi super... pozzz

S
28.02.2011. @ 20:37 #bc7dcab7

Hard nije losh imam ga oko godinu dana, za sad (kuc,kuc u drvo) radi dobro, performanse su mu dobre, jedino shto se malko cuje. Kad je opterecen cuje se trrrrrrr, nisam ni znao koliko je bucan dok nisam pored njega stavio samsung F2 green koji prede, ne cuje se uopste I josh jedna stvar verovali ili ne F2 samsung je cak 8-10 stepeni hladniji od ovog, ali F2 je green tako da nisu bash za porediti. Verujte mi ko god kaze da je ovaj hdd necujan laze vas, ali stvarno buka nije velika Pozz. +:Solidna brzina -:pravi mali traktor xD

Her Oberst
04.04.2011. @ 16:35 #d65791c8

Za sada radi super. +:Solidna brzina,tih -:Sporiji od Samsunga u istoj klasi.

goci
01.05.2011. @ 23:39 #a8e51124

Ne čuje se a radi i pored otvorenog poklopca kućista ja ga ne čujem . Možda mi treba slušni aparat..... ili neko čuje čudne zvuke u glavi :P +:Nije traktor

Vlada
08.05.2011. @ 19:49 #684b8ff1

Imam Chieftec-ovo kuciste i CM napajanje. Lepo je njemu unutra ali se dere k'o blesav. S druge strane, stvarno pouzdana stvarcica! Kupujem jos jedan ovakav i idu u RAID1 u NAS pa u spajz, pa tamo nek se deru koliko im volja! ;-) +:Evo vec 3-4 godine sljaka... -:Jes' vala traktor! :)

Dejan
06.06.2011. @ 22:57 #048dc083

3,5 god radi perfektno, ne cuje se nista i pored otvorenog kucista. Rad ovog harda zavisi i od konfiguracije, tako da razumem ove ljude sa negativnim komentarima.

pucko
10.09.2011. @ 23:29 #58755daf

koliko ja vidim, svi ga hvale i svi se zale xD ja se nadam da necu da ubodem neki los hdd +:neznam, planiram da ga stavim u novu konfu.

steva
22.10.2011. @ 23:03 #e6718595

od kada sam nosio disk kod druga da bi mu oborio sistem tj privremeno prebacio njegove podatke sa starog ata diska u xp-u na moj hdd sa w7 primetio sam da mi igre sada malo koce? U cemu je problem i sta da radim? Hvala

Boki
07.12.2011. @ 13:37 #f63167a2

@ Steva - jesi li prethodno pre prebacivanja podataka, proverio njegov hard da nema virusa???? Imas li adekvatan antivirus na racunaru? Nabavi hard, formatisi ga, proveri tvoj hard, pa tek onda ako je sve ok, onda prebaci na formatisani hard. +:Brz, tih, hladan

Milanovic
21.01.2012. @ 09:14 #706479e1

2 godine radio bez problema+2godinu prijavljivao greske losih sektora, kraj cetvrte godine crkao. Obzirom da sam ovo ocekivao, podatke imam na jos dva mesta. Presao sam na SAMSUNG SpinPoint F3 500GB 7k 16MB SATA300 HD502HJ. Sve prednosti dajem SAMSUNG-u. Pre godinu dana kada sam ocekivao da ce mi western...otkazati kupio sam samsing-a, bio je 35 evra, sada je 80-88 evra. U to vreme je i western...bio 35 evra a sada je 78-91 evro. Dajem savet onima koji se dvoume u kupovini....kupite SAMSUNG, ne znam dokle ce trajati ali radi savrseno u odnosu na western-ovaj model.

Milanovic
22.01.2012. @ 17:08 #592a4113

Uvek me je drzala misao da hard tesko crkava a ko proglasi da mu je hard riknuo uvek sam ga savetovao da promeni serisera. Uklucim ponovo western... koji nije mogao da podigne sistem, pa cak i nije hteo da prihvati reinstalaciju i naravno Srpska posla na foru podignem sistem, programski i rucno ocistim disk i povecam nivo zastite, antivirusne i antispijunske-sve radi kako treba, ne prijavljuje greske diska, reinstalaciju nisam radio. Savet 1- cuvajte se virusa koji su pravljeni da blokiraju rad harda. Savet 2- ovaj iz predhodnog komentara vazi-ako mozete da birate kupite SAMSUNG SpinPoint F3 500GB 7k 16MB SATA300 HD502HJ, mnogo je bolji po svim pianjima, obzirom da sada imam i jedan i drugi-razlike su velike. Savet 3 (ja ga koristim vec godinu dana)-Na jednom hardu radim jos jedan u kucistu sa istim programima i podatcima, kao i eksterni za arhivu, sve istog kapaciteta. +:PRORADIO (nastavak prethodnog komentara) -:za sada nema

Marko
16.03.2012. @ 15:12 #76997be5

Izgleda momci da je ovo od serije do serija velika razlika ili mozda gresim... Ali pazi, ovaj hdd koji je kod mene nov, doneo mi drugar iz svedske je kanta, spor, bruji, za razliku od seagate-a i toshibe koji su mi u kucistu je igracka obicna... Nadam se da nekom radi dobro i ne pravi probleme kao sto je meni (citaj, baci sam ga u kantu)... Buducim kupcima koji planiraju nov hdd neka preskoce ovaj jer postoji verovatnoca da ce ubosti los... ja bih isao na Seagate ili Samsung kao sto pominjete... Prijatno vam bilo, i srecno sa kupovinama! -:Svaaaasta!

miša
28.06.2012. @ 12:49 #447204b7

brate, kkav sam ja maler.! kupim taj akx i posle 13 meseci otkrijem brdo bad sektora. 40 dana čekanja i dobijem isti takav. a u međuvremenu i ne gledajući detalje, da ne budem bez kompa, kupim potpuno isti takav u drugoj radnji. .. oba sam ih zamenio pre 10tak dana , i još mi važi garancija. . i još nešto o ovaj treći ću zameniti, jer imam još oko 20 meseci garancije.. greju se kao ludi i maler su serija +:sam što je tih inače... -:3 komada menjam u garanciji..

Ivan
16.10.2012. @ 15:53 #b5b57f3a

Radi odlično. Kupljen pre 2 godine za 4.500 din nov :-) +:Šljaka ko leptir -:nisam primetio

Milod
03.03.2013. @ 14:24 #a1731e42

Znaci nikad vise ovaj model, imao sam stvarno dosta hard diskova ali ovaj je ravan 0. -:riknuo pre isteka garancije

Sale
03.08.2013. @ 05:35 #e93bda74

Sluzi me vec 5 godina i stanje u HD sentinelu mu je 100% za performanse kao i za health . Oce ponekad da se cuje kao stari hardovi ali to je normalno kod te serije . Sve preporuke . +:Velika i stabilna brzina transvera , nista losiji od najnovijih diskova -:Bucan malo

Dovla
10.11.2013. @ 14:00 #9ef5abb3

Tri godine radio odlično,počeo da se restartuje računar i plavi ekran,a onda u Sentinelu vidim health 51%,bad sectors 3400 i povećava se,mada performance je 100%.

milosion
16.11.2013. @ 22:45 #3e926a86

U pocetku je bio dobar,ali kako su dolalzile zahtevnije igrice,sve slabije.Ovako nesto je savrseno za laptop.

milosion
17.11.2013. @ 01:07 #1421ba91

U pocetku je bio dobar,ali kako su dolalzile zahtevnije igrice,sve slabije.Ovako nesto je savrseno za laptop.

FX
11.10.2014. @ 02:26 #2f86f2a2

Posedujem ovakav hard disk, odlicno me sluzi brzina je zadovoljavajuca. -:za sada nema mane

sok
22.02.2015. @ 22:36 #f4bc1da6

Odlican hard imam ga 4 god.Dobar za igre podatke o bed sector za sada. +:odlican

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan