logo
Peki

Western Digital Caviar Green 1.5TB 7k 64MB SATA300 WD15EARS

06.02.2010. @ 22:37   #Komentar #Hard disk #Western Digital

Da li moze neko da mi kaze kakve su performanse, nameravam da uzmem dva i spojim ih u RAID 0.

11 komentara

Mi10s
18.02.2010. @ 23:50 #60baeaa7

Ovo je GREEN, tako da mu to dodje kao neko izdanje koje koje nije stetno po okolinu, ali su zato perfomanse lose. Ako hoces da koristis za Data storage- preporuka. Ako hoces za System onda SAS ili SSD. Ako nemas para, a hoces malo bolje perfomanse, onda pogledaj neke sa vremenom pristupa oko 3-4 ms sa oko 32MB cache-a i to stavi u RAID. Nadam se da sam ti pomogao.

Mi10s
19.02.2010. @ 00:05 #64ea4167

BTW, Ja Green seriju sa 8mb cache-a i brzina upisa je ~21-25 MB/s a, citanja oko 30 MB/s. Sve zavisi sta prebacujes.

G
04.04.2010. @ 21:02 #74c5c691

GREEN, je ustvaari oznaka za energy efficient modele, znaci da su pogodni kao storage diskovi. Imam 1TB iz green serije, i nije uopste toliko los za sistem, razlike za prosecnog korisnika su potpuno neprimetne, a razlika u ceni izmedju green i black je drasticna

mikki
17.05.2010. @ 11:30 #c1ce158d

upravo sam ga ubacio i prebacujem podatke sa starog harda na njega i krece se brzinom 70-80 mb/s bar tako pise u total cmd.

RopeX
11.07.2010. @ 17:26 #dc0a0c20

ovaj hdd od Green seriju nije za performans, ako na parformans hocete da idete, kupite od Caviar Black, sa minimalnom 32mb cache

Igor
20.11.2010. @ 19:32 #8fcfedc7

Imam ga vec 2 nedelje, formatirao sam ga kao sto pise na pakovanju i propustio ga kroz WD Align. Posle sam mu merio brzinu i preko total commandera kad sam kopirao sa njega na mojoj najbrzoj particij(115MB/s) i bilo je blizu 100MB/s, tako da sam vise nego zadovoljan! Sad instaliram sve najnovije igrice na njemu i zadovoljan sam kako se ucitavaju. Nemam zamerki +:dobra brzina, malo se greje, za sada je ok -:nista za sada

Misa
28.05.2011. @ 23:56 #323a23fa

Kakva je pouzdanost ovog hdd-a? Planirao sam da ga kupim, ali čitam po internetu da crkavaju ko ludi.

bora
01.09.2011. @ 05:21 #86b13f2a

Mene interesuje da li je pouzdan? jer ako crkne sa 1 tera podataka mogu samo da se ubijem

Mare
01.09.2011. @ 12:20 #b0ce3f2a

Imao sam Green od 1TB i crkao mi je posle 2 godine i dobio sam novi. Pre ili kasnije svak hdd će crći, fora je u tome da imaš bar 2 hdd-a i njih stavljaš iste podatke, teško da mogu oba da crknu istovremeno. Ako su u mougćnosti uzmi 2x 1TB.

MPC
21.02.2013. @ 19:21 #4895b897

U RAID-u mogu da rade samo HD koji su za to namenjeni, a to su od WD-a Velociraptori i RE Enterprise diskovi posto imaju specijalnu TLER funkciju (time limited error recovery). Ostali nece raditi nego ce stalno ispadati iz RAID-a, tako da to ne treba ni pokusavati.

Branko
24.02.2013. @ 14:41 #58da845b

5.9 ocena u win7 Brizina prenosa zavisi od toga sta prebacujete i odakle prebacujete nemoguce je ocekivati 110mb ako prebacujete sa starog diska ili ako je rec o hiljadama malih fajlova. +:solidno brz iako je Green

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan