logo
Aleksandar

Western Digital Caviar Green 2TB 7k 64MB SATA600 WD20EARX

27.09.2011. @ 14:28   #Komentar #Hard disk #Western Digital

Iako mi služi kao storage, ima odlične performanse. Koristim Windows 7 koji je disk formatirao bez da sam koristio WD aligin. Preporuka. +:tih, hladan, 2TB

16 komentara

Maky
28.12.2011. @ 23:56 #b4cacff2

Ovo je SATA3 6.0Gb/s,znaci 600,odlican i za storage mada sa njega podizem sedmicu 64bit i prezadovoljan sam svime sto pruza,preporuka !!! +:Ne tih nego necujan,hladan i vrlo brz -:Trenutna cena zbog poplave :)

Joshua
22.04.2012. @ 21:39 #647a9494

Sluzi mi kao storage, predobar, sve preporuke +:Vrlo dobar, odlicna brzina

Srx84
02.06.2012. @ 11:28 #9a985bd3

Koristio bih hard i za sistem i za storidz, da li bih mogao ovaj disk da koristim? i da li je stvarno na 7200 rpm kao u specifikacijama? +:Kakav je?

DREADLORD
15.06.2012. @ 13:16 #e61ab67d

@Srx84 ovaj hard ( green serija ) je napravljen za storage. Mozes da koristis za sistem ali ocekuj da ti crkne za 1-2 godine. Blue serija moze da se korsti za sistem kod nezahtevnih korisnika ali narvno je skuplja, bucnija i trosi vise. Imas black seriju ali oni su skupi i napravljeni za zahtevne korisnike koji traze brzinu i izdrzljivost.

Milos
29.06.2012. @ 12:38 #36380fb3

Kakvo crkavanje za godinu dve, SVAKI disk moze da crkne bilo kad a moze i da traje 20 godina, samo je bitno da se hrani kvalitetnom strujom i da se pravilno hladi, jer su te dve stvari najvei neprijatelj elektronike/mehanike hd-a. Sve drugo je marketing a ovce su za sisanje! +:@ DREADLORD -: aman decko sta ti govoris????

Vlada
16.08.2012. @ 08:49 #e4a0ceed

Imam ovaj EARX vec mesec dana i EARS od 1TB vec godinu. Sluze mi za tovarenje multimedije, cuvam ih u LC Power USB 3.0 rack-u i ne sumnjam da ce poziveti jos mnogo godina. 7200 RPM dobijate u Blue i Black seriji i namenjeni su za sistem. +:tih, hladan

Darko
23.09.2012. @ 20:55 #5689f61e

Hard je odlican imam ga vec skoro godinu dana i kupio sam ga kad e imao cenu 6800 i to nedelju dana pre poskupljnja hardova, koristim ga za skladiscenje podataka i zadovoljan sam. Planiram da uzmem jos jedan isti pa da ih stavim u raid. Sve u svemu moja preporuka i ako je ovako mala cena u odnosu na ostale..... Pozdrav....

Goran
15.10.2012. @ 19:45 #145ea804

Evo ga 200 radnih dana sa 70000 bad sektora puna g lista puna p lista raspada se ceo disk

Petar
19.11.2012. @ 20:15 #8b853cb2

Moze li ovo da radi na staroj maticnoj Asus P5K dakle soket 775 ? Hvala

DREADLORD
20.11.2012. @ 15:25 #05d87d5a

Svako ko ista zna o hdd-ovima zna da je green serija za storage. Pogledaj na sajtu proizvodjaca !!! Slazem se da lose napajanje jeste jedan od glavnih uzroka crkavanja hdd-ova. ALI, video sam gomilu primera ljudi koji su koristili green diskove za sistem i svi su crkli u roku 1-3 godine. Radio sam u servisu i u firmi koja odrzava sisteme tako da znam. Priznajem da ima izuzetaka, ali su oni tu da potvrde pravilo. Procitaj druge komentare na ovom sajtu i shvatices da nisi u pravu. -:Pa sta onda radis ovde, stani u red za sisanje

Cmi
22.12.2012. @ 14:29 #0b4e4b47

Imam verziju od 1TB, kupio pre poplave za 55 e, radi ok, nije mnogo bucan, brzina je ok, koristim ga za sistem, i daleko je brzi i tisi od mog maxtora 80 gb :D. Koliko se ja razumem storage serija je zato sto je sporiji a ne zato sto crkava brzo, ima neki sistem da ne radi non stop na punih 7200 obrtaja nego malo nize, sto bi trebalo i da poveca vek trajanja. U danasnje vreme ima mnogo skartova hdd, ja znam dosta primerai gde su crkavali za god-dve i to razlicite vrste i od razlicitih proizvodjaca. Ako koristite torente smanjujete vek rada hdd-u. Generalno ako non stop pretrpavate i brisete sa harda gomilu stvari skracujete vek trajanja. Takodje nije dobro ni prepuniti hard jel se usporava i otezava rad. Pozdrav. Inzenjer informatike. -:sigurno nije najbolji

Somi
13.02.2013. @ 15:00 #a1f375e8

Jel postoji Blue verzija od 2TB?? +:Pitanje -:Pitanje

Miki
04.09.2013. @ 14:31 #d499dee7

OVO JE DISK ZA STORIDZ A NE ZA SISTEM ILI SLICNO!

McMurphy
22.12.2013. @ 16:05 #0143e342

Posle 6 meseci koriscenja kao storage poceo da baguje celu masinu. Bad sektori...treba da ga nosim na garanciju

Aca
13.02.2014. @ 15:13 #583017e2

Koristim ovaj hdd već duže i odličan je i kao sistemac. Sve najnormalnije radi mada nisam probao igrice jer ih i ne igram. Internet, HD filmovi, programiranje..sve to radi bez greške sa ovim HDD-om kao sistemcom. Uostalom, unazad par godina u nove konfiguracije su mahom i stavljali 5K hardove i to ne WD nego slabije, i opet sve šljaka. Kod mene je instalirana 7-ca ali dokazao se i kao sistemac pod Linux Mintom i Xp-om. Preporuka +:Odličan, višenamenski, hladan, retko se čuje -:Što ne uzeh 5 ovakvih pre poplave, po staroj ceni

Miki
20.08.2014. @ 11:01 #ac2afde6

Ova serija je besprekorna, ali sa jednom vaznom napomenom - koristiti samo kao storidz ne za sistem. Ja ga koristim za cuvanje filmova i fotki, klinac svaki dan pristupa i gleda crtace tako da disk radi min 10 sati dnevno svaki dan i tako vec 3 godine. Nema ni jedan bed sektor. Formatizovan je i radi pod Linuxom. Sve ostale serije od zelenih su mnogo losije ili su cisto djubre. Kupljen je PRE poplava u fabrikama u Aziji.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan