logo
Sale

Western Digital Caviar Green 640GB 7k 64MB SATA300 WD6400AARS

11.11.2010. @ 15:07   #Komentar #Hard disk #Western Digital

Ne čuje se da radi, jedva da se greje, ali je spor za sitem, za skladiste je savrsen.

9 komentara

Bane
18.12.2010. @ 17:23 #303615ee

Odličan hdd, veliki kapacitet za male pare, praktično nečujan, skoro da se ne greje. može i za sistem ali nije brz kao black, ali je i dosta jeftiniji od njega. +:Nečujan, hladan -:nisam primetio

milke
18.01.2011. @ 16:49 #63942566

Uzeo sam ovaj hard na brzinu, umesto Samsunga od 500GB, i ne mogu dovoljno da se nakajem. Disk je praktično neupotrebljiv za neki konstantni R/W, jedino kao storage device. Za 8 meseci nije pokazao ni jedan loš sektor, temperatura je uvek oko 31 stepena, ali je brzina najveća boljka. Prinuđen sam da sistem teram sa Maxtora od 80GB do kupovine nečeg boljeg +:Dobra cena, energetska ušteda (?) -:Nerealno spor

Ivan BG
28.01.2011. @ 20:21 #da97723d

odličan hdd, radi već skoro godinu dana bez problema. pošto je green edition malo je sporiji, ali se nikad ne greje i zbog toga je manja šansa da se pojave bed sektori. +:cena, kapacitet

Dinko
09.02.2011. @ 19:52 #753e46dd

-smanjena potrošnja struje tako da može da radi i sa starim i slabim napajanjima bez problema. +:ladan, jeftin -:nije za sistemsku particiju

igor
15.02.2011. @ 08:06 #991c6ea0

Nije los ovaj hdd meni radi vise od godinu dana i sluzim se njime.temperatura je dobra, ali je malo sporiji sto nema toliko veze.....

Milos
06.04.2011. @ 14:05 #c94454f9

Nije sistemski ne zato sto nije brz, vec jednostavno bagovi WD-a nikako da stanu. Pogotovo sa boot sektorima, gubljenjem particija (kod maltretiranja HDD-a)... +:Cena, green tech, 64MB -:Nije sistemski -

Darko
18.03.2012. @ 16:19 #117e26e6

Za dva klijenta sam nabavio HD-ove i oba su bila fabrički neispravna, kupljena u EWE-u. Serija septembar 2011, izbegavajte u širokom luku! Što se mene tiče WD nikad više! -:Dva crkla u roku od nekoliko dana

Milan
16.04.2013. @ 03:01 #f51c8cd0

Izbegavajte green seriju wd-a u sirokom luku,jer se pokazala kao ubedljivo najgora. I meni i drugarici su crkla dva komada,njoj prvi mesec posle kupovine,a meni nakon 3 godine,20 dana posle isteka garancije (prepun bed sektora) i svi podaci su propali. Blue i Black serije sto se wd-a tice su zakon! -:Crkao za nepune 3 godine

Dragan
29.04.2013. @ 12:33 #2066ee44

Imam ovaj hdd od februara 2009 godine, znaci preko 4 godine (50 meseci).Komp je sa njim ukljucivan 2689 puta, i evo radi 12167 sati ili bezmalo 507 dana.Relativno sam zadovoljan s njim.Predhodni hdd od wd je trajao oko 27 meseci samo,ali sam na vreme sve podatke prebacio na eksterni hdd.Po programu hard disk sentinel vidi se da skoro moze jos toliko da radi, do 1000 dana.Postoje 2 bad sectora po 16kb, koja su nastala kod crkavanja napajanja i te povecane temperature tada, i nestanka struje posto je i ups otkazao.Ti bad sectori su sanirani chkdsk-om i hdd regeneratorom.Ipak planiram da u dogledno vreme,blagovremeno,kupim wd caviar black, 2-3 TB.Sve u svemu kod mene se ovaj hdd vrlo dobro pokazao.Pozdrav. +:Dugo radi

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan