logo
marko

Western Digital Caviar WD4000AAKS 400GB 7k 16MB SATA300

22.03.2008. @ 20:06   #Komentar #Hard disk #Western Digital

ima li neko da je kupio ovaj hard disk? planiram da uzmem neki veci hard, pa me zanima vase misljenje za ovaj model.

7 komentara

Petar
24.05.2008. @ 01:08 #d19968a3

Pazario sam ovaj HDD i za sad je super. Ne cuje se prilikom rada,znaci mrtva tisina! Mada nema 400GB vec 372GB,tako da sam se razocarao malo zbog toga -:nema 400,vec 370GB

boris
01.06.2008. @ 18:54 #61cb1043

Pa normalno da nema 400gb ni jedan nema naznacenu vrednost gubi se mislim 7% kapaciteta.Inace hdd je super planiram da uzmem jos jedan posto je cena super.

nenad
30.09.2008. @ 16:07 #6e640c4c

Dali si ti kupio kilu ulja ili litru? Nijedan hard nema onoliko koliko pise vec manje zbog nacina pisanja podataka. Idi na bilo koji fajl u propertis pa ces da vidis da ima dve velicine. +:re:-nema 400 nego 370

Aleksandar
24.11.2008. @ 00:59 #b8250e92

nema veze ni sa kutijom ni sa litrom ni sa procentima... u rachunarskoj tehnici se koristi binarni sistem rachunanja a ne dekadni, stoga je 1 KB= 2^10 B = 1024 B isto tako je 1 MB= 2^20 B = 1048676 B itd. inache hdd ima 400 000 000 Bajtova pa kad se to lepo izdeli dobije se oko 380 GB.... pozdrav +:re:-nema 400 nego 370

bojcetic
16.02.2009. @ 02:47 #fd682158

ljudi aman! Fabrike racunaju 400GB=400x10^9B=4x10^11Bajtova. Dok kao sto je napisao Aleksandar u racunarskoj tehnici je 1KB=2^10B=1024B, sto ce reci podelite broj 4x10^11 sa 1024^3 i dobicete 372.52902984619140625 GB. Neko je jos spomenuo kako fajlovi imaju dve velicine. Na hard disku ne mozes da zauzimas tacno onoliko memorije koliko ti je potrebno za razliku od operativne memorije. U zavisnosti od fajl sistema (vecinom se koristi NTFS) postoji najmanja moguca jedinica zauzeca koja kod NTFS iznosi 4KB. Stoga ako je vas fajl 1B za njegovo cuvanje ce se odvojiti 4KB, ako je fajl 5KB za njegovo smestanje je potrebno 2x4KB=8KB. E sad malo o HD-u. Ja koristim isto AAKS samo od 250GB, ali planiram kupiti jos jedan WD HD tj. ovaj model. Za AAKS od 250GB samo reci hvale. Nije bucan. Ne greje se. Meni racunar gotovo radi 24h i u lokalnoj je mrezi sa jos 50ak racunara. Nikakvih problema namam do sada. Preporucujem svima. A narocito sto se tice odnos cena i kvalitet mislim da je tu WD bez premca!! +:wd je odlican HD

808
21.05.2009. @ 07:01 #bc321ef9

Daj ljudi kakve su ovo n00bovske izjave nema 400GB nego 370GB??!?! Pa normalno da ce po formatiranju imati manje od 400GB. I to vazi za sve hdd0ve

Marko
30.11.2009. @ 13:28 #85ef830b

Odličan hdd. +:Tih, brz, pouzdan, negreje se mnogo -:nema ga više u prodaji

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan