Pre nekoliko dana sam prodao stari WD My Book Home editon (1TB) i kupio ovaj. Cini mi se da je nesto manji od navedenog modela (uzi) i neuporedivo tisi. Jedva da se cuje i to uglavnom kada radim nocu. Ni na prethodnom ni na ovom modelu nisam koristio softver koji ide iz njih. Samo sam ih preformatirao na NTFS (fabricki dolazi kao FAT32) i za sada radi bez problema. Inace, povrsina mu je glossy, pa to moze da smeta nekima koji ne vole vidljive otiske prstiju. Njima preporucujem da u tom slucaju ne skidaju zastitnu foliju. :) Jedini problem moze da bude cena, koja je relativno visoka. Kazem relativno jer je, po meni, zaista izuzetan proizvod u pitanju. +:izuzetno tih, gotovo necujan, dimenzije, kompatibilnost -:za sada nisam primetio, osim cene
Mike jedno pitanje za tebe !!! Merkam da kupim ovaj model, jedno me intersuje? Da li si uz njega dobio adapter za struju ? AC adapter, ili samo radi na USB kabl ??
@ Mike Koliki je transfer preko usb3 i usb2 u praksi ? Da li ga Win XP "vidi" i formatira celog bez problema ? Da li sa usb3- usb2(laptop) ima nekih problema ?
Uz ovaj model ide adapter za struju i usb kabl koji je kompatibilan sa 2.0 i 3.0 tehnologijom. Sto se tice transfera u praksi, iskren da budem koristio sam samo 2.0 na Windows 7, tako da ne znam koliko je zaista brze raditi sa 3.0. Tu bi valjalo pogledati neki benchmark...
da li ga vidi win xp na lap topu i da li moze da se prikljuci na dvd koji ima usb prikljucak?
Znači stvarno je odličan. Slažem se u potpunosti sa Mike-om i hteo bih da dodam da se ne greje mnogo pošto ima rebra gore, pozadi i dole. Takođe sam ga formatirao, međutim moj je već bio NTFS, ali sam hteo da ga rename-ujem i obrišem instalacije koje su došle sa njim. Ja ga kačim na 3.0 PCI-e karticu i transfer mi ide do 120-130 mbps. Da bi se dostigle one, u suštini, ne dostižne brzine od 5 gbps treba da posedujete neki boolestan SSD. Ne znam koliko je bio kada ga je Mike uzeo, ali za 110 € jako teško da može bolje. Stvarno svaka preporuka. +:Mike-ov komentar -:Nisam primetio
Ja sam update-ovao i firmware. Samo pratite uputstva sa sajta proizvođača i nema nikakvih problema. +:Da dodam
Planiram da kupim ovaj hd, vec imam 3 interna po 2tb i sistemski od 640gb svi su wd pa me interesuje zbog kompatibilnosti da li ce ploca da procita svih 2 tb jer sam cuo da odredjena ploce nece da procitaju sav kapacitet.
Posle 4 meseca pasivnog drzanja filmova na disku on je prestao da radi. Dobio sam zamenu ali naravno nov prazan i bez 2TB filmova, serija i koncerata +:brzo radi -:crkao takodje brzo
Crko posle 6 meseca.Katasrofa -:Razocaran 100%
Koristim ga samo za arhivu kod kuće već godinu dana i nije bilo problema. Solidno brz, ne greje se i odlazi sam na spavanje kad se ne koristi. Izdeljen na dve particije formatirane u NTFS i EXT4. -:Ne sviđa mi se što je nekima tako brzo crko