Kupio sam ovaj disk i koristio ga mesec dana, kada sam ga kupio bio je vec formatiran (FAT). Medjutim, posle mesec dana koriscenja kompletan sadrzaj jednog direktorijuma (velicine 250Gb) mi je nestao!! Disk je prikazivao da je taj prostor zauzet, ali u folderu nema nista. To je veliki problem sa ovim diskom. Tehnicka podrska je naravno rekla da se disk formatira, ali sta sa podacima! Naravno, morao sam ih vratiti koristeci program GetDataBack, ali u svakom slucaju VEOMA nestabilan disk!! +:Veliki kapacitet, brzina, USB 2.0 -:Nestabilnost
Moja iskustva su drugachija, disk sam odmah formatirao u NTFS. Nema ni jednog razloga koristiti FAT, osim ako iz nekog chudnog zelite rad u DOS operativnom sistemu sa ovim HDD-om. Jednina njegova prava mana je vreme pristupa ovom HDD-u kada je otisao u "sleep mod".Da budem jasniji. Prilikom duzeg ne korishcenja HDD zaustavi "glave" (shto je pohvalno. Medjutim, kada u tom momentu zelite da pristiupite nekom podatku sa njega, potrebno mu je oko 5 sec. Mozda se chini kao malo vremena ali zna da bude iritanto. Opet ako vam ovaj HDD sluzi kao backup (moj sluchaj), a ne kao jedan od primarnih HDD-ova za rad necete nailaziti na takve situacije chesto. +:Veliki kapacitet, best buy, USB 2.0, lep dizajn, dobar kvalitet finalne obrade. -:Vreme pristupa kada je otishao u "sleep mod"
Moja iskustva su drugachija, disk sam odmah formatirao u NTFS. Nema ni jednog razloga koristiti FAT, osim ako iz nekog chudnog zelite rad u DOS operativnom sistemu sa ovim HDD-om. Jednina njegova prava mana je vreme pristupa ovom HDD-u kada je otisao u "sleep mod".Da budem jasniji. Prilikom duzeg ne korishcenja HDD zaustavi "glave" (shto je pohvalno. Medjutim, kada u tom momentu zelite da pristiupite nekom podatku sa njega, potrebno mu je oko 5 sec. Mozda se chini kao malo vremena ali zna da bude iritanto. Opet ako vam ovaj HDD sluzi kao backup (moj sluchaj), a ne kao jedan od primarnih HDD-ova za rad necete nailaziti na takve situacije chesto. +:Veliki kapacitet, best buy, USB 2.0, lep dizajn, dobar kvalitet finalne obrade. -:Vreme pristupa kada je otishao u "sleep mod"
Hard je vise nego odlican. Kao sto je receno nema potrebe koristiti FAT. Meni radi fino. 20 - 30 MB radi kopiranje (nije bas ekstremno brzo, ali je veoma zadovoljavajuce). Ne svidja mi se sto nema off/on dugmence na sebi, ali je zanimljivo da je totalno ugasen kada ga bocnete u struju dok ne bocnete UCB u racunar. Sleep mode uopste ne iritira. Ceka se 3-5 sec. sto i nije smak sveta. Ionako ne ulazi u sleep mode za kratko vreme. U svakom slucaju, preporucujem ga. +:Odlican eksterni hard -:Nema klik klak (prekidac) :)
meni su se neki folderi,sa muzikom pretvorili u neke nepoznate fajlove,svakakvih naziva,velicina i po 169tb,tako explorer pokazuje,a ne zauzima mesto na hdd!koristim fat format.ovo je jedina zamerka,sve ostalo je ok,za sad.sta da radim?pisite na neoozx_91@live.com +:SKORO SVE JE OK -:SEM TOG KRSA KOJI SE POJAVIO