logo
Dego

Western Digital Raptor WD740GD 74GB 10k 8MB SATA150

28.07.2006. @ 23:45   #Komentar #Hard disk #Western Digital

Promenio sam desetak HD-ova u zadnjih 5-6 godina od Quantuma, Maxtora, Seagatea do WD800JD koje sam držao u RAID-u i još ih držim kao backup diskove. Ništa ne može da se meri sa Raptorom. Još kada njih staviš u RAID stripe onda se Windows XP sa Kasperskim i ZoneAlarmom podiže za 24 sekunde. Malo krče kada imaju puno da pišu ili čitaju, ali bez mučenja su bešumni. Grejanje manje od većine drugih HD. WD je u ovom trenutku vodeći proizvođač što potvrđuju i forumi u USA i GB.

1 komentar

Nebojsa
10.12.2008. @ 16:39 #903284e3

Cena - pre 4 godine kada sam ga kupio, za te pare mogao sam da uzmem WD od 250Gb na 7200rpm, a toje tada bilo bas mnogo! (kao sada 1,5TB) Inace hard radi perfektno i posle 4 godine... +:Brz, tih, malo se greje, stabilan, siguran (5 godina garancije)

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan