Viši direktor marketinga pri evropskom odeljenju kompanije Wii, Laurent Fischer je u nedavnom intervjuu pomenuo probleme sa kojima se susreću vlasnici Wii konzole koji se odnosi na nedovoljno skladišenog prostora na ovim konzolama. Naime, igrači su frustrirani i traže veći skladišteni prostor za svoja WiiWare i Virtual Console preuzimanja. Fischer naglašava da je Nintendo svestan problema i da radi na rešenju koje neće uključivati nikakav dodatni hardver. Kao rešenje pominje se mogućnost da se omogući direktno preuzimanje igara koje će se igrati na SD kartice, kao i mogućnost njihovog igranja sa kartice.