Britansko odeljenje kompanije Nintendo je potvrdilo da će Wii U konzola ove kompanije biti zaključavana po regionima. Ovo znači da nećete biti u mogućnost da recimo uvozite igre iz Japana ili SAD i da ih igrate na svojoj konzoli koju ste kupili u Evropi. Ovo je bila situacija koja je postojala kod 3DS konzole i sada se vraća kod Wii U. Potvrda od strane britanskog odeljka kompanije Nintendo je usledila nakon što se ova informacija pojavila u jednom japanskom časopisu. Dakle, suština je da se softver koji se kupi u nekom drugom regionu u odnosu na region u kojem je kupljena konzola neće moći igrati.