U momentu kada se približava prva godišnjica Nintendo Wii U konzole sistem je i dalje pogođen nekima od istih problema kao što je to bilo na početku dostupnosti ove konzole. Viši analitičar za igre pri kompaniji IHS Chrisitne Arrington je rekao da ljudi i dalje ne razumeju da postoji razlika između Wii U i sedam godina starog prethodnika u vidu modela Wii. Ona naglašava da je problem Wii U konzole i nedostatak atraktivnih naslova kakav je recimo za Wii bio Wii Sports, odnosno neki sličan naslov. Ovakva igra bi pomogla da svi shvate na prvi pogled zašto Wii U GamePad omogućava različito iskustvo u odnosu na Wii konzolu.