Izveštaji prema kojima bi Wii U konzola mogla da se pojavi na tržištu SAD i Evrope 18. novembra su izazvali gomilu izveštaja programera koji rade na nastupajućim naslovima koji navode da nova Wii U konzola ne nudi mnogo bolje performanse u odnosu na PlayStation 3 i Xbox 360 i da nema odgovarajuće grafičke performanse da se nadmeće sa ovim konzolama, uprkos tome što prikazuje sliku u HD rezoluciji. Istina je naglašava se doduše anonimno da je dizajn nastupajuće konzole unapređen, u skladu sa trenutnim trendovima, ali da su performanse te koje ovu konzolu zadržavaju u trenutnoj generaciji.