Najnoviji izveštaji ukazuju da Wii nastavlja da dominira na tržištu SAD i da je Nintendo prodao više primeraka svoje konzole nego Sony i Microsoft zajedno svojih konzola. Tokom meseca maja u SAD je prodato 338.000 Wii konzola u poređenju sa 150.000 Xbox 360 i 82.00 PS3 konzola. Ipak Nintendo DS se prodaje čak bolje nego Wii, pa je u maju prodato 423.000 jedinica dok je Sony zabeležio 221.000 prodatih PSP jedinica. PS2 konzola je prodata u 188.000 primeraka. Sve zajedno prodaja hardvera u SAD je tokom maja zabeležila porast od 79% dostigavši cifru od $221 milion. Kada su u pitanju igre najveću prodaju je zabeležio naslov Pokemon Diamond.