logo
Redakcija

Windows XP otišao u zasluženu penziju

09.04.2014. @ 14:00   #Novost

Windows XP je konačno u prilici da se odmori, pošto je danas ispraćen u penziju uz najviše počasti i retrospektivu sjajne karijere. Posle više od 12 godina službe, verni prijatelj i saradnik brojnih korisnika prestaje da dobija podršku koja ga čini bezbednim i kompatibilnim sistemom. Od danas, korisnici Windows-a XP više neće od Microsofta dobijati neophodne bezbednosne nadgradnje, ispravke, podršku ili online nadgradnje tehničkog sadržaja. Mnoge nove aplikacije neće moći da se pokrenu na Windows-u XP, novi hardver možda neće funkcionisati, a podrške za drajvere prestaju.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan