logo
Redakcija

Wozniak takođe strahuje od veštačke inteligencije

27.03.2015. @ 11:30   #Novost

Jedan od osnivača kompanije Apple, Steve Wozniak izrazio je svoju zabrinutost zbog napretka i daljeg razvoja veštačke inteligencije jer smatra da bi sve moglo da se otrgne kontroli. Ovo je česta tema među velikim brojem naučnika koji se slažu da razvoj veštačke inteligencije napreduje rapidnim korakom. Wozniak navodi da se slaže sa Hawking-om i Musk-om koji smatraju da je budućnost zastrašujuća i loša za ljude jer ukoliko kreiramo uređaje koji mogu sve da rade umesto ljudi, doći ćemo u situaciju da će uređaji razmišljati brže od nas te bi mogli da se otarase sporih ljudi i preuzmu kontrolu nad svim.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan