logo
Redakcija

Xbox 360 najaktivnija konzola

16.08.2009. @ 12:00   #Novost #Konzola

Nielsen je nedavno objavio izveštaj koji je sačinjen na osnovu istraživanja u kojem se navodi da je Xbox 360 najaktivnija konzola kada su u pitanju igrači na teritoriji SAD. Iako PS2 i 360 trenutno stoje „rame uz rame“ u smislu minuta igranja u toku jednog meseca, šestomesečni trend pokazuje da Xbox 360 ipak vodi. Trenutna generacija konzola kao što su Xbox 360, PS3 i Wii čini 50% ukupnog udela minuta u junu 2009 godine dok su Xbox, PS2 i Gamecube zabeležili samo 31% ukupnih minuta. Upotreba starijih konzola (PS One, Atari 2600, Nintendo 64, Sega Genesis, itd) zabeležila je 19% udela minuta u toku jednog meseca.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan