logo
Redakcija

Xbox nadmašio Wii u novembru

14.12.2010. @ 06:00   #Novost

Microsoft Xbox 360 je uspeo da nadmaši konkurentsku Wii konzolu u mesecu novembru tako što je prodato 1.37 milion Xbox 360 konzola nasuprot 1.27 miliona prodatih Wii konzola. PlayStation 3 konzola kompanije Sony daleko je iza pomenute dve sa prodatih 530.000 primeraka. Međutim, kada se u ovu jednačinu doda i Nintendo DS handheld konzola onda dobijamo potpuno drugačije cifre. Naime, ova konzola je prodata u gotovo 1.5 miliona primeraka što zajedno sa prodajom Wii konzole daje kompaniji Nintendo više nego osetnu prednost u odnosu na ostale konkurente. Kada je u pitanju prodaja Xbox 360 ona je za čak 67% više nego što je bila u istom mesecu 2009.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan