Uprkos odluci da po strani ostavi $1 milijardu koju će potrošiti za popravke Xbox 360 konzola, godišnji gubitak Microsoft-ovog odeljenja za zabavu dostigao je $1.89 milijardu, što je povećanje od 47% u odnosu na prošlu godinu. Prihodi na godišnjem nivou dostigli su $6.08 milijardi, što je porast od 28%, za koje kompanija navodi da su nastali usled povećanje prodaje hardvera, softvera, TV-a i mobilnih uređaja. Tokom poslednjeg kvartala poslovne godine, Microsoft je isporučio 700.000 Xbox 360 konzola što je dosta manje u odnosu na 1.800.000 prošle godine u istom periodu. Prodaja konzola je u padu ali dodatni pribor i Zune donekle spašavaju stvar.