logo
Goran

XFX GeForce GT 240 1GB GDDR5

26.12.2010. @ 18:15   #Komentar #Grafička karta #XFX

Bas ovu graficku imam.. Sve igrice mi idu na najvece detanje primer: Oblivion, Metro 2011, Dirt 2... Ali na Gta4 u toku igranja posle neki 10 minuta mi skroz zablokira igrica i kada sam stavio na minimum detanje isto tako.. Sve sam pogusavao da podesim, da instaliram ponovo igricu, nove drajvere i nista ne pomaze... a nije nista do igrice jer dok sam imao Radeon 5670 mi se to nije desavalo..

7 komentara

Goran
04.01.2011. @ 23:05 #44aa8931

Napravio sam da ide sad i Gta4 ipak do windowsa je bio problem.. samo da kazem..

Zeljko
05.01.2011. @ 21:08 #1a7d76f4

Gorane uzeo bih ovu graficku pa sam htio da te pitam na koje napajanje radi i koja je tvoja konfiguracija ako nije problem ? =) i da li se greje ? na koju rezoluciju igras ?:) Unaprijed hvala

Bojan
06.01.2011. @ 16:12 #958cc5e2

Nisam neki poznavalac grafickih karti planiram da uzmem ovu ali me drugar ubeđuje da mi je bolje uzeti neku koja ima 256-bit-a pa makar ona imala 512MB DDR-2,ako može neko mišljenje o tome.

Zeljko
07.01.2011. @ 12:07 #bf3397c2

Ovo je GDDR5 tehnologija i ima 1gb/128bit-a JA mislim da ti je ovo 100 put bolje gledao sam nesto na netu(posto cu i ja da uzmem ovu karticu vjerovatno) GTA IV,Crysis sve na najace sa neki Core2duo procesorom ili jos bolje quadcore...Definitivno ti je ovo bolji izbor.. ps.podji u prodavnicu isto ce ti rec sto i ja ;)

Goran
07.01.2011. @ 22:02 #1a89a6e3

Za Zeljka..Konfiguracija mi je AMD Athlon II X2 245 - 2.91Ghz, 3GB Ram DDR3 memorije, 500GB hard disk, ova graficka XFX GT240 1GB DDR5 memorije i napajanje od 450W Frontier.. Graficka radi na minimum 350W napajanje.. Ne greje se..mslim radi sve onako kako treba.. Igram igrice na rezolucije 1440x900 na 19''-incni monitor.. +:Mali je potrosac graficka i memorije vise nego dovoljno.. -:Kuler se malo cuje,nije bas tih..al nije ni glasan..negde je izmedju..

Zeljko
08.01.2011. @ 17:23 #7758e0d8

Gorane hvala meni je ista konfiguracija samo sto je procesor Intel core 2 duo 3.00ghz i isto 19"incni monitor :) u ponedeljak je uzimam hvala :)

Goran
09.01.2011. @ 22:20 #60da676a

Drago mi je sto sam mogao da ti pomognem.. E pa jos bolje sa taj procesor.. Znaci sasvim je toliko dobra da mozes da teras danasnje ove nove igre.. Zameram joj samo jos to sto nema malo jos veci radni takt procesora primer 600Mhz,tad bi za igre bila jos bolja ali sam cuo da moze da se i overclock-uje..al nisam jos probao.. Naravno za oko 30e vise mozes i da uzmes Gts 450 za igrice i ne mislis nista vise narednih 5godina.. Pisi utiske kad je uzmes i istestiras.. ;)

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan