logo
goran

XFX Radeon HD 4870 1GB GDDR5 HD-487A-ZWFL

29.09.2010. @ 16:58   #Komentar #Grafička karta #XFX

Ljudi grabite ovu azdaju dok je jos ima na lageru!!! Za ove pare ovo je stvarno poklon... Nema potrebe da pricam da sve najnovije igre lete na max maximumu... Samo malo jace napajanje i na konju ste kad vam kazem... +:108 eura za ovu zver!!! imam je vise od godinu dana, nikad ni jedan jedini problem... -:nista, sem sto zdere struju...

16 komentara

mladen
01.10.2010. @ 03:11 #bba85fe0

@goran: jel ova zverka fabricki malo navijena, il ima default clockove?

Zlatko
19.10.2010. @ 12:38 #d7fdced2

Jel moze ova graficka na ECS 945P-A maticnu plocu i koje napajanje bi bilo najbolje uzeti?

veljko
20.10.2010. @ 00:38 #ee0ea77d

Koliko napajanje treba?ja imam 450w Foxconn TSAA725.Da li je dovoljno ili treba jace?

Marko
20.10.2010. @ 13:06 #a920f225

Za ove pare možeš naći i 5770 koja je u svakom slučaju bolja a troši oko 50W manje.5770 bi ti radila sigurno na tom napajanju.

Logan
20.10.2010. @ 18:42 #c265165b

4870 je definitivno jaca od 5770 po svim testovima i uvivo sam isporbao vise modela, tako da bih svakako isao na 4870 narocito XFX brend jedino sto donosi 5770 jeste dx11 ali ona je kartica za male monitore da se lepo igras na njima jer je kolje 128 bitni interfejs.

Marko
21.10.2010. @ 10:28 #c9960ef3

Ni sam probao ni 5770 ni 4870, ali sam zato pregledao dosta testova i svi imaju iste rezultate, negde je bolja 5770 a negde 4870, u većini testova je bolja 4870. Samo ta razlika ide do 10%. Ako dodamo na sve to manju potrošnju, manje zagrevanje, manju buku, DX11, bolju overklobilnost....5770 je čist pobednik.

Logan
21.10.2010. @ 14:47 #c2ef510a

Posto nisi probao a gledas testove nemas bas dobar uvid dzaba sve sto napisu i pokazu kada sam se ne uveris licno u to, u igrama i u sintetici markovima 4870 je bolja svakako ko ima slabije napajanje icice na 5770, i zbog dx11 mada sa takom slabasnom grafikom na dx 11 moze se igrati samo na malim rezolucijama, govorim o uzitku igranja....

Marko
21.10.2010. @ 14:55 #64d30e3b

Od DX11 igrica koje sam video do sada, samo Metro 2033 ima montruoznu zahtevnost i on loše radi i na daleko skupljim karticama, dok recimo Dirt 2 radi sa 5770 sve na maksimumu na full hd. Tako da tvrdnja da je preslaba za DX11 ne pije vodu. Slažem se da je najbolje kad sam testiraš, ali ne mogu sa 3-4 poznata sajta da pogreše u testovima.

Logan
21.10.2010. @ 20:03 #41251ce3

Ne kazem da grese svi i uvek ali najbolje kada osetis na svojoj kozi i vidis uzivo. Recimo ja sada bas koristim ovu grafiku, doduse na i7 920 4ghz i 3x1gb ranma na 1866mhz, i mogu reci da sam savim zadovoljan i da sigurno ne bih preporucio nekom 5770 narocito sto je svi prodaje jer su uzivo videli da nije nesto narocito losi oc primesrci, do duse imam ortaka kome je zapao 5770 primerak skidam kapu kakv klok itd, bez povecanja voltaze. Za sada ne menjam nista a sledece je 5850 kada joj padne cena zbog dx11 inace bi bila GTX 295... ziveli :-D

@@@
21.10.2010. @ 21:48 #b279f3e6

Da li vredi da se ova kartica uzme na duze staze??? Nemam obicaj da na po godinu-godinu i po dana apgrejdujem hardver, pa zato pitam...

Marko
22.10.2010. @ 11:43 #53bd03c4

Zavisi na kojoj rezoluciji igraš, ali ne bi trebao da imaš problema naredne 2 godine. Razmisli o GTS 450 ili 5770.. Za Logana Radeon 6850 malo slabija od 5850 cena će biti oko 170-180e, 6870 između 5850 i 5870 cena oko 220-230e! :)

Logan
22.10.2010. @ 11:52 #9ce22421

Ma kupujte sta sam je volja :-D. Ja sa 4870 idem na 5850 samo zbog dx 11 inace da ne idem bila bi to GTX 295 koja je jaca i od 5870... Inace za sve te jace katre treba imati dobar procesor da sve to potera.

@@@
22.10.2010. @ 14:52 #19e240b6

Onda se ceka lepo da izadje serija 6000 pa ce valjda cene ovih drugih pasti.

ivan
10.01.2011. @ 12:35 #2d322687

jel moze ovo na kinesko napajanje frontier 500w

Darko
10.01.2011. @ 14:32 #20f6ae2a

Ne može, ali može 5770 koja iste jačine ili 6850 koja je dosta jača od ove.

zika
04.02.2011. @ 09:42 #0fa4212f

Ako cete da se igrate u full HD 1920x1080 onda ova kartica pobedjuje 5770 na svim mestima, a 6850 je skulji srazmerno snazi 50 eura vise tako je to to, a sad kome treba dx11 msm sad su svi kao neki strucnjaci za grafiku igraju na ultra gaming masinama.. no comment.. +:Jos uvek zmaj

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan