logo
esinisa5

XFX Radeon HD 5870 1GB GDDR5

03.03.2010. @ 22:50   #Komentar #Grafička karta #XFX

Najbolja verzija 5870 graficka je odlicna ali je malo skupa.

15 komentara

Goran
16.06.2010. @ 10:56 #74dcb354

Po cemu je ova kartica najbolja verzija? Kupio bih ali ne vidim razliku od recimo Asus ili Sapphire...

Dane
16.06.2010. @ 13:08 #252c561c

Nema razlike, samo brend, sapphire je najpovoljniji..

zelje
02.07.2010. @ 15:29 #ff991f39

da li cu moci da igram sve igrice na full hd 1920x1080 i high seting sa ovom grafickom i ovim procesorom AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3.40GHz 8MB i 4 GB ram..???odg??hvala u napred:) +:odlicna

Mićko
05.07.2010. @ 10:52 #0ae621da

Naravno da ćeš moći.

Miki
06.07.2010. @ 15:05 #b9187c9d

samo me zanima da li se ova graficka jako greje i da li je bucna...i koliko trosi,koje napajanje trebam da uzmem.?odg??tnx u napred:) -:MA BAS NISTA

Mladen
07.07.2010. @ 06:42 #64339e24

@Miki kuler na 100% jeste buchan ako radi automatski bez podeshavanja brzine ne chuje se...u sushtini do nekih 30-40% maximuma se ne chuje sve preko toga da isto ti je sa svakim referentnim modelom sto se buke tiche-isto je hladjenje temperature zavise od dosta faktora ja imam jako loshe provetreno kucishte i meni je na 100%rada kulera temperatura u idle u zavisnosti od spoljne temperature 43-51 u full load-u (uvek odvrnem kuler na 100% u igrama) 58-63 i shto se kaze da je "najbolje" od referentnih stvar je u tome da na teritoriji severne amerike XFX daje dozivotnu garanciju + garanciju ako je preprodash i garancija ti ostaje i ako menjash hladjenje za nas to naravno ne vazi:( napajanje pishe minimum 600 W kad sam ja kupovao gigabajtov model je bio iste cene a nije bilo sapphire ako ga sad ima on je povoljniji jer je sve apsolutno isto (ovaj mozda nekom ima lepshu nalepnicu llol) +:navodno najbolji referentni model -:ali i najskuplji

Miki
07.07.2010. @ 14:21 #0cb19c15

znaci temperatura je preko 50..??:(graficka radi na 5200Mhz??kad budem igrao zahtevne igrice i drzim brzinu kulera do 40% onda ce da bude temperatura visa od 60..??ja imam 4890 i jako se puno greje..dok igram igrice temperatura 80 :D a kuler drzim na 50 % jer je i tako jako bucna...znaci ova graficka se ne cuje nista dok radi do 50 %??hvala u napred...:)

Miki
07.07.2010. @ 23:01 #96e47444

da li se dobija igrica DiRT 2 uz ovu graficku???

Miki
07.07.2010. @ 23:07 #bbd3ff14

da li se dobija igrica DiRT 2 uz ovu graficku???

Miki
10.07.2010. @ 01:39 #0ea70c04

da li se ova grafica greje puno i da li je bucna..?? +:fenomenalna -:mozda..cena:(

mladen
10.07.2010. @ 12:12 #f68fa6a2

greje se u full load-u ko i svi referentni modeli zavisi od temperature prostorije,provetrenosti kucishta...da,idu iznad 50 stepeni ko shto vec rekoh meni je u idle od 43 (minimum minimuma na full odvrnutom ventilatoru) pa do 54 i od 49 do 69 u igrama(isto sa full ventilatorom na 100%) ventilator nije buchan do 30% sve iznad jeste koja se igra dobije zavisi od samog modela 5870xfx (nzvzm il tako neshto na kraju ima vishe oznaka) i moze se dobiti kupon za dirt 2,asassins creed 1 dvd ili alien vs predator,jedna od te 3

Max
14.07.2010. @ 23:07 #87942a4f

Na americkim sajtovima na kojima sam gledao ovu graficku pise da je takt procesora 850 mhz? u cemu je fora?

Marko
15.07.2010. @ 07:33 #6504be4f

Fora je u tome da postoji mnogo modela, pa verovatno taj model nije ovaj što ovde gledaš

nik311296
27.11.2010. @ 17:54 #026237c1

Grafika je extra ali treba imati dubok dzep +:Perfomansi

nije bitno
18.01.2011. @ 13:02 #59b14c5c

ne znam ko bi zdrave pameti uzeo ovu kartu, kada za ~40e manje ima powercolorov-a hd6970?! -:za ~40e manje imas hd6970

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan