logo
Redakcija

XG isporučuje prve xMAX VoIP uređaje

03.04.2006. @ 19:00   #Novost

XG Technology objavio je da će se njihov prvi korisnički VoIP bežični telefon pojaviti pre kraja ove godine. Ove bežične telefone karakterisaće xMAX čipovi iz sopstvene proizvodnje, oprobani WiFi i pomalo zastarelli Ethernet konektori. Nema WiMAX-a, XG-ovog rešenja za brzi prenos podataka, koji je na nedavnom predstavljanju prenosio podatke brzinom od 3.67 megabita u sekundi na otprilike 18 milja udaljenosti sa potrošnjom od približno 35 mW na standardizovanoj opremi. Ovu mogućnost u kompaniji najavljuju najpre na međunarodnom tržištu, da bi izbegli probleme sa američkim telekomunikacionim lobijem, koji xMAX vide kao pretnju. Kako zemlje u razvoju imaju veliku potrebu za jeftinim širokoopsežnim prenosom, nadamo se da će se broj ovih uređaja udvostručiti u odnosu na modemske uređaje.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan