logo
?!! cemu ime !?

Xigmatek Loki SD963 LGA775/1156/1366/K8/ AM2/AM2+/AM3

05.12.2010. @ 15:50   #Komentar #Hladnjak #Xigmatek

sama rec kaze prikljucak sa 4-pin u biosu na auto i sam super regulise obrtaje ventilatora, pa ako ovaj kuler fenomenalno ladi phenom 9850be sta dalje da piskaram, sto se tice montaze mora da se skine stari nosac hladnjaka i pise lepo koja je rupica za koji soket ili odnesite racunar kod servisera neka vam to odradi. preporucujem za dobar hladnjak svakom ko zeli da kupi a nezna sta +:kuler za klokovanje duso dalo -:nemam ni jednu zamerku

55 komentara

mendi
09.12.2010. @ 13:57 #c5624530

da li moze da se klokuje phenom II 3.20Ghz na 4.GHz sa ovim kulerom.

.
23.01.2011. @ 15:05 #f95febac

moze li za amd Ph II 955 ?

darko
29.01.2011. @ 13:40 #49bd8492

kupio sam phenom II 955 be, pa me interesuje kakav je kuler i moze li da stane u kuciste codegen briza?

Laza
02.02.2011. @ 22:48 #f13509d6

radi extra, pre njega mi je Intel core2duo E8300 u orthos-u,sa box kulerom isao na 60-64, a sa ovim je samo 36-41! svaka preporuka +:kuler za klok -:nemam zamerki

?
03.02.2011. @ 21:01 #64edb0c7

je l bucan ?

Vlada
04.02.2011. @ 18:31 #3deb9a20

cak mi je i temp na ploci spustio sa 36 na 28c u full load-u. Ne cujem ga! Dvoumio sam se izmedju njega i cm 212 plus. Nisam pogresio.Veoma zadovoljan. 1822din u EMMI-u. Evo ga na prime-u, ne moze mu nista... +:full load 48c na phenom-u II x6 doduse bez oc -:koji minus ;)

quw
08.02.2011. @ 20:25 #a2eb4601

probaj da klokujes pa javi, merkam ovaj kuler, deluje dobro za te pare.. koliko je bucan u fullu u odnosu na box ? koje su temperature na min i max ?

darko
08.02.2011. @ 20:46 #491333ed

da i ja sam zainteresovan za oval kuler, hocu da kloknem svoj 955 be, ali se ne usudjujem sa ovim box kulerom koji nevidjeno bucan, bar ovaj moj. ajde javite vasa zapazanja!!!

quw
09.02.2011. @ 21:19 #891425a1

mozes slobodno da ga kloknes do 3,8. Nekad se desi da izbaci, ali zato 3,6 jos nijednom,meni. Problem je sto je previse bucan.Jeste ovaj 9 cm ventilator ali sam pogledao na sajtu gde je dao odlicne rezultate, hladi procesore do 130w a nije ni bucan. Imas sve o njemu na njihovom sajtu. Jos da potvrdi to neko u praksi. :)

quw
09.02.2011. @ 21:27 #631f9e1f

ipak je mnogo bolja kupovina dark night s1283w, 12 cm 89 CMF, ne mogu da se porede

quw
10.02.2011. @ 16:41 #700aa653

//tech-lobby.com/2010/11/xigmatek-gaia-sd1283-cpu-cooler/ ispravka, mislio sam na ovaj 1283, i nije taj cmf vec 57

Vlada
11.02.2011. @ 02:18 #9624dbda

phenom II x6 oc na 3.5ghz iddle 40c, full 70c u sobi mi je oko 25c ...slazem se da ima mnogo boljih kulera od ovog, sve zavisi od potrebe korisnika...

Vlada
11.02.2011. @ 11:54 #a1635d9f

...ove vrednosti su sa jednim ventilatorom.

quw
11.02.2011. @ 14:34 #d2acb3e7

Vlado, mislim da je 70c mnogo, mozda si lose pastu stavio..

stefan
14.02.2011. @ 20:45 #b8778203

do koliko mogu da kloknem phenom 2 x2 555 sa dizanjem i bez dizanja voltaze? +:pitanje -:pitanje

quw
16.02.2011. @ 16:26 #9a3ead63

najbolje je da to pitanje postavis na stranici za taj tvoj procesor, mislim da je vec bilo reci o tome..procackaj. to je Be, njega mozes bez voltaze sigurno na stabilnih 3,8ghz. Skini prime95 pa testitraj. Ovaj kuler ti je svakako slab, bolje neki veci, npr cm 212 ili xigm gaia. Ne razumem se mnogo, ali eto.. pokusao sam da pomognem. pozdrav

stefan
16.02.2011. @ 22:20 #42c1fcd3

znaci 3800 sa ovim kulerom bez dizanja voltaze. +:pitanje -:pitanje

quw
20.02.2011. @ 14:37 #cd55809a

i bez ovog kulera, 3,8.. ali je dosta bucan fabricki kuler

XtremeN
08.03.2011. @ 17:48 #abaa585c

Sa ovim kulerom sam kloknuo procesor athlon 245 na 3.7ghz i temp ne prelazi 30c u full loadu a u normalnom radu je oko 20c !!!!! Svaka preporuka !!!!

stefan
12.03.2011. @ 03:26 #7b65f9d3

nesto mi je cudan. kada se dize sistem cudno se cuje a cim se ovaj digne sve je ok. ovako je ok

djigorm
23.03.2011. @ 09:42 #a5976933

Za ove novce nema bolje, sa 1055 X6 AMD-om je sa box kulera skinuo skoro 15 stepeni sto je izuzetna stvar s obzirom da je OC na 3.5 Ghz!!! Maksimalna preporuka. Nema potrebe kupovati nesto skuplje zbog "mozda" 1-2 stepena! +:kvalitet izrade, performanse, cena

s
16.04.2011. @ 15:03 #e886f23a

da li je bucan ?

Vlada
22.04.2011. @ 02:30 #da8af3e6

Sto se tice mog prethodnog posta gde pominjem 70c, problem sam imao sa malim kucistem. Znaci u CM ELITE 430, full load 55c, oc 3.5ghz. Bez oc, 5c manje, bez dodatnih ventilatora (samo 1 pozadi). phenom II x6 1055t

Sambaman
23.05.2011. @ 08:54 #49aa1c6a

Odlican kuler za malo para. Za 1700 dingosa ovo cudo u odnosu na stock AMD kuler je keva. Ono komirano sranje od AMDjca je na 6200 obrtaja drzao moj phenom x6 1055T na 50 stepeni, dok ga ovaj na laganiz 1200 obrtaja drzi na 43 stepena. A buku da ne spominjem. Mislim da se vise cuje napajanje od njega.

zigi
26.06.2011. @ 13:17 #cec49fe6

Juce sam ga pazario u Emmi-ju. Za te pare dobijate extra kuler za vas usijani procesor. Dobija se full pakovanje sa svim delovima za montazu na Intel ili AMD plocu + termalna pasta, bela dobrog kvaliteta. Kuler staje u midi ATX kuciste bez problema. Za montazu je potrebno iskopcati sve kablove iz maticne, odvojiti maticnu od kucista. Postaviti donji drzac (dva razlicita oblika za Intel i AMD) sa donje strane maticne kroz rupe provuci 4 (Intel) sarafa. Sa gornje strane maticne na sarafe postaviti sajbnice pa zasarafiti maticama. Sledece je srafljenje odgovarajucih drzaca (razlicito Intel/AMD) na hladnjak. Nakon toga staviti procesor u leziste. Namazati belom termalnom pastom. Skinuti zastitnu foliju sa hladnjaka i montirati hladnjak na procesor. Zasrafiti sa jos cetri sarafa. Na kraju montiranje ventilatora na jednu od strana hladnjaka koja vam odgovara. Vratite sve na mesto i kad ukljucite masinu odma uradite burn test. Videcete nece vam preci 50C bilo koji procesor. E sad ima onih koji greskom od silnog srafljenja i sastavljanja zaborave gde se ubacuje 4-pin prikljucak. Pa ga prikljuce na sys fan 1ili 2. Onda kad startaju PC ventilator radi na maksimumu, veoma je bucan i ocitava temperaturu sistema, hladi procesor :))) Naravno onda ljudi pomisle uh al sam se zaj***o sta sam ovo kupio. Znaci kaci se na 4pin prikljucak za procesor!!! Onda nema buke i ocitavanja su tacna. Podesite ga u biosu na min brzinu 37.7. I nema buke, CPU je na 25-30C u mirovanju, u fullu garant max 50C. Pozdrav raja ;) +:Najvisa ocena 10+, tih, efikasan, mogucnost postavljanja drugog ventilatora, cena, -:montaza zahteva vadjenje maticne ploce, dosta posla oko toga

zigi
26.06.2011. @ 13:22 #4280ccb1

ah da stavio sam ga na core 2 duo E8400, i nemojte previse stezati sarafe jer moze da se desi da vam maticna ne radi pa cete pomisliti da je crkla, u tom slucaju samo malo popustite sarafe i sve ce da sljaka kako treba ;)

Sambaman
27.06.2011. @ 01:04 #9bff699e

Jel zna neko kao to ide sa tim dodatnim mestom za kuler? Bas 92 mora da bude?

RSMega 13
29.06.2011. @ 21:20 #3c3ac7cf

Tu je negde u klasi TX-a, s tim sto je montaza malo zahtevnija, ali je neuporedivo sigurnija veza ploca- hladnjak od modela slicnih TX-u i ne dozvoljava ono uvijanje ploce.Bilo bi dobro pre montaze ispolirati povrsinu hladnjaka koja leze na procesor,tako cete ukloniti mikro-neravnine i ostvariti bolji kontakt procesor-hladnjak.Ovako cete smanjiti temp. procesora za jos 3 do 5 stepeni, ako ne i vise. +:Cena, prilicno kvalitetna izrada, ispod 2000rpm skoro necujan -:za sad nista

Bojan
18.07.2011. @ 15:24 #4c4a8888

Imam Phenom II x4 955be interesuje me koliku buku pravi posto ovaj kuler koji se dobija sa procesorom ubija.Temperature mi nisu toliki problem nego buka koja je nepodnosljiva,ili mozda imate neku drugu preporuku!!!

dejan
27.07.2011. @ 20:08 #ebf39155

vrh !!!! tih, extra kvalitet izrade ladi kao supermenov dah!!!

dejan
08.08.2011. @ 07:40 #27f94eb6

evo podigao celerona D sa 3.2 na 3.6, temperature sa ovim Lokijem ne prelaze 52 C u Lost Planet. idle 32 do 35 C

Milos
11.09.2011. @ 06:11 #5c917361

Dal moze da stane u elite 332??? +:pitanje

miki
30.09.2011. @ 14:38 #cc0ca504

Dali neko zna gde mogu da kupim dodatni kuler za njega koji se montira sa druge strane. +:pitanje

Dejan
09.10.2011. @ 10:30 #742e36b7

A miki zašto tražiš dodatni kuler???? Ne verujem da ti je potreban.

Dejan
09.10.2011. @ 10:32 #2edad675

kada se namontira visina mu je oko 14 cm od ploče.

Shuk
09.11.2011. @ 20:49 #4973029d

Ne da moze, nego je vec stao ;) Mada sa kucista mora da se odsrafi kanal za ventilator. Phenom II x2 550 ne prelazi 38 C u Prime 95.

Nexus
07.12.2011. @ 15:19 #33ac8b33

Odlican hladnjak, sta reci sem da intel i5 2500k na 4,3 ghz sa ovim kulerom u prime 95 ne prelazi 65 stepeni... +:Kompaktan, jednostavno se montira, cvrsto prijanja na plocu, mnogo dobro hladi a skoro da se i ne cuje... -:Pasta koja ide sa njim nije nista posebno...

Sambaman
11.12.2011. @ 21:24 #a237e5c0

Ti dole sto trazis kuler, ako se ne varam mozes bilo koju 92-jku da mu montiras, to su dve rupe kroz koje procuces one gumene nozice, nije to teorija relativiteta. i nije istina da se jednostavno montira kuler, mora se cela maticna skidati da se namontira. Makar na AMD e sad ne znam za intel oni su uvek posebna prica...

Tarmi
30.01.2012. @ 20:55 #315741dd

Ljudi koja je razlika izmedju ovog i XIGMATEK Gaia osim u ceni? :) Imam amd x6 1055T i ovo fabricko cudo se cuje ki masina za pranje vesa :) Kupicu ga ovih dana samo ne znam koja je razlika posto su oba dobra za te pare? hvala unapred....

Zli
01.02.2012. @ 14:11 #aa3e6493

razlikaje sto je loki 9 a gaia 12 cm, ne mogu da se porede, loki ima 3 cevi od 6mm a gaia 3 cevi od 8mm, za 500 kinte vise gaia je bas toliko i bolja. Necujna a ladi. Zim iidle: ispod 25 c, leti 30c, full load: leti 45-50c, zimi 40c. Procesor amd x4 955. Preporuka: Gaia

Zli
01.02.2012. @ 14:16 #5a8dbe6a

mozes i cm 212+ (slican ko gaia) ili ovi noviji cm sto su izasli ali su trenutno skuplji od Xigmateka. Za 1055 uzmi 12 icu, bices miran, buka ce proslost biti :)

Dejan
03.02.2012. @ 23:25 #1cc7d2fa

Buka je proslost i sa lokijem. Posebno za ne klokovane procesore.

sale
07.02.2012. @ 12:55 #c7771e5c

Ljudi, moze li ovaj na amd fx-6100 procesor - on ima am3+ leziste, a koliko vidim nema nista na trzistu za to, mada citam da je kompatibilno sa am3 lezistem... sad sam u rebusu, pomagajte!

amd
07.02.2012. @ 18:59 #3a470498

Može, AM3+ ima isti raspored rupa kao i AM3, a razlikuju se samo po onom delu gde ide procesor.

Marko
07.03.2012. @ 20:23 #60cd7ec9

Evo danas sam ga kupio,stavio na e2200 2.2ghz oc na 3.0ghz,upravo je proslo sat vremena prime95-a I temperatura nije presla 53°C. +:super za te pare -:pri vecem opterecenju dosta bucan

Ivan
02.04.2012. @ 11:50 #b2195793

Kupio ga pre 2 nedelje i montirao na Athlon X3 455 3.3GHz. Ile 20C Full load Linx 34-35C, Kada odkljucam etvrto jezgro temperature idu 35C (1400rpm) idle do 55C (1950rpm) full load (HWmonitor mi prijavljuje da trosi 146W!!!!). Zakljucio sam da kada odkljucam procesor odkljucano jezgro pregreva procesor, ili pobrljave senzori posto promena temperature socketa procesora je neznatna kod odkljucanog i zakljucanog procesora. Nemam neki phenom x4 da ga testiram ali ako uskoro nabavim javljam rezultate. Sve u svemu prezadovoljan rezultatima na trojezgarnom atlonu. +:Sve za te pare

milek
02.04.2012. @ 23:29 #14b9d2c1

poz svima. Prvo koju reč o kompu da bi ste me lakše razumeli sta pitam i sta mi treba. I bez smejanja molim! :D U pitanju je stari P4 na 3Ghz sa 1Mb L2, šljaka evo 5 godina bez ikakvih problema. Taj cpu sa 1.5Gb ddr1, i grafickom ATI9550 128mb meni obavlja sve što mi treba a igrice ne igram niti me zanimaju, i neću kupovati novi sve dok nešto ne krepa, niti mi bužet to sada omogućava! ATX napajanje je cini mi se 400w. Jedino što me uzasava trenutno u vezi računara je buka od coolera i grejanje procesora tokom leta! Uključen komp se čuje na drugom kraju hodnika! Pre 3 godine jesam ubacio u napajanje drugi cooler 80mm koji vrti na većem broju obrtaja i sada zvizdi k'o avion, verovatno i Intelov BOX cooler odvrteo svoje ( i slabije hladi ) jer komp radi dosta sati dnevno pa sada u tandemu fijuču, leti da ne govorim jer ide na 4000rpm i to je buka tipa 2 mlazna aviona u sobi! Hteo bih da kupim ovaj Loki SD963 pre svega da sačuvam moj divni P4 jer imam planove za njega i u buduće ali samo, i samo ako se može namontirati tako da njegov cooler duva na zadnju stranu kućista a ne na dole, tj. neću da mi ne duva u grafičku i uopšte topli vazduh da tako ostaje u kucistu? Napajanje bih prepravio verujem lako da bude kao ova sa colerima od 120mm, tj napravio bih otvor (naravno ne ručno ) na donjoj stranici i namontirao ga da izbacuje vazduh u kuciste. Na sve to dodao drugi cooler od 120mm na zadnju stranicu kucista da preuzima, tj. izvlaci taj vazduh od napajanja i od cpu coolera koji bi svakako i duvali na njegaa on samo da izbacuje napolje. Dakle, da li može ovaj Loki ili CM TX3, nije bitno koji, da se okrene i da duva prema zadnjoj strani kućišta? Samo to me zanima, hvala

Milos
03.04.2012. @ 16:36 #979a21ea

Danas sam kupio kuler i mogu vam reci da sam veoma zadovoljan. Ne planiram da klokujem CPU i do sad nisam imao potrebe. Ugradjen na Phenom II 955 i u odnosu na bucan box kuler ovaj se jedva cuje. Temperature su u idle 34-35 a full load 47-48 c. Dvoumio sam se izmedju ovog i Tx3 i nisam pogresio. Preporuka za one koji imaju sirinu kucista 18 cm. A za vece Gaia i tu nema greske. +:Mali nivo buke dobro hladjenje -:za sada nista

dejan
04.04.2012. @ 10:13 #be85c75b

mozes da okrenes loki na sve 4 strane, jedino moze da te zezne ako imas neki kondenzator ili slicno u blizini rupa, posto ima malo sire matice kojima se pricvrscuje. ali mislimda neces imati problema. +:za mileka

dejan
04.04.2012. @ 10:19 #2bdf871c

sad se setih, nije do matica, mislio sam na adapter za s775. daj model ploce, da vidim moze li da se okrene nazad. inace kod mene tako stoji, prema zadnjem delu kucista.

Ivan
05.04.2012. @ 02:06 #d552b6ab

Koji je to socket, grafika koju si naveo je AGP a P4 3GHz 1MB L2 ima i na 478 socketu, Ako je 478 socket, onda ovaj kuler nije za tebe, a ako je 775 onda samo napred, svedi svaki dinar, ja sam ponosni vlasnik :) +:za milek-a

milek
05.04.2012. @ 23:57 #e5800237

Ploča je ASUS P5P800s, LGA775. Inače sada sam pogledao u kuciste i ima jedan kondenzator poprilicno blizu u gornjem levom uglu pored one plastične bele "zavrtke" od BOX kulera

dejan
06.04.2012. @ 11:28 #97ec2048

uzmi kuler slobodno, kondenzator moze malo i da se nakrivi za 1, 2 mm ako zatreba. nosac kulera je takav da ga mozes okrenuti na 4 strane.

OZZYY
09.11.2012. @ 20:35 #aabbfc1d

steta sto se vise neda nigdje naci meni su rekli ovi iz emmi-a da sam uzeo zadnji primjerak i za sada nemam zamjerki jer ga jos nisam ni postavio ;)))) fali mi procesor!!! -:nema za ove pare

OZZYY
12.11.2013. @ 11:34 #c68647cb

Evo da se nadovezem na moj prethodni post koji je bio prije godinu dana, u medjuvremenu je stigao i procesor FX 8320 i na LOKI-a je dodan jos jedan kuler i mogu vam reci da mi drzi procesor pod normalnim opterecenjem ispod 30c znaci ako ima gdje da se kupi uzimajte slobodno

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan