Yahoo Messenger za Vista-u biće premijerno prikazan u ponedeljak na Consumer Electronics izložbi koja će se održati u Las Vegas-u, a u toku drugog kvartala biće predstavljen u beta verziji. Pruža mogućnost smanjenja prozora sa kontaktima i započinjanje chat-a bez prethodnog otvaranja prozora za chat, jednostavan pristup opciji za menjanje boje pozadine i mogućnost snimanja fotografija u veličini kompletnog ekrana koje se kasnije mogu razmenjivati. Pored svih navedenih mogućnosti, korisnici takođe mogu kombinovati nekoliko chat sesija u jedan prozor sa više odeljaka i prevlačiti kontakte na desktop radi lakšeg pregleda.