Kompanija Yahoo je nedavno objavila beta izdanje svog novog proizvoda Messenger for the Web, koji predstavlja novi sajt koji instant poruke obuhvata u korisnikovom Web pretraživaču. Ovaj sajt je besplatan za upotrebu i potreban je samo Yahoo nalog za prijavljivanje. Web IM klijent, kao njegov samostalni brat, integriše i Yahoo Instant Messenger i Windows Live (ranije poznat pod nazivom MSN) Messenger tako da korisnici mogu chat-ovati sa svojim prijateljima bez obzira koji servis koriste. Yahoo Messenger for the Web radi na bilo kom modernom pretraživaču i koristi Adobe Flex da bi pružio veliku brzinu.