Yahoo je sredinom nedelje obavestio korisnike njihovog email servisa da moraju da pređu na najnovija izdanja Web pretraživača ili će biti automatski prebačeni na osnovnu verziju njihovog servisa. To znači prelazak na dve najnovije verzije Firefox, Internet Explorer, Chrome i Safari pretraživača i to do 5. juna. Svi oni korisnici koji se ne odluče za update imaće pristup samo Yahoo Basic Mail koja ne podrazumeva mogućnosti kao što su integracija sa Yahoo Messenger servisom za ćaskanje i mogućnost prilagođavanja tema, između ostalog. Yahoo navodi da će korisnici koji koriste IE8, biti najviše pogođeni ovom odlukom.