Prema nekim informacijama kompanija koja stoji iza popularnog sajta za razmenu video sadržaja YouTube namerava da razvije plan kojim bi se korisnicima koji upload-uju video fajlove za to platilo. Novac bi se uplaćivao samo onima koji imaju potpuna autorska prava na video koji šalju. Sistem bi koristio reklame koje bi bile prikazane pre video klipa u pitanju. Iz YouTube-a veruju da bi ovakav potez mogao privući one pojedince koji su pre zainteresovani da zarade nešto novca i urade kvalitetan video nego one koji su zainteresovani za rast sajta. Ovakav sistem bi trebao da bude implementiran u roku od nekoliko narednih mesci kao probni projekat.