logo
Redakcija

Za Mac-ove samo skuplje verzije Vista-e

24.10.2006. @ 19:00   #Novost

Microsoft je potvrdio da dve najjeftinije verzije Windows Vista-e neće moći da rade na virtualnim mašinama (VM) kao što su Intel bazirani Mac-ovi. Prema Vista EULA (sporazum o licenciranju sa krajnim korisnikom) Vista Home Basic i Vista Home Premium koje će koštati $199 i $239 neće moći da se koriste na virtualnim mašinama, softveru koji emulira PC hardver da pokreće drugi ili treći, četvrti operativni sistem na pojedinačnoj radnoj stanici. Korisnici koji žele da pokrenu Vista-u pored drugih operativnih sistema na recimo, Intel baziranom Macu, pokretanom Mac OS-om X, će morati da kupe neku od skupljih verzija Vista-e.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan