Apple će mnogo više integrisati Twitter u iOS 5 kada se ova verzija operativnog sistema bude pojavila na jesen, ali slična svar se neće desiti i sa Facebook-om. Zbog čega takav razvoj situacije? Facebook je najveća društvena mrežna platforma na svetu sa više od 500 miliona korisnika. Apple sasvim sigurno generiše dobar prihod od posećivanja stranica ove mreže preko njegovih uređaja, ali zašto se ne odlučuje da integriše Facebook klijent? Pravi razlog verovanto zna samo Steve Jobs, ali ono što je jedino logično je da se dve kompanije jednostavno nisu mogle dogovoriti u pogledu finansijskih uslova prema kojima bi Apple integrisao Facebook u iOS 5.