logo
Redakcija

Zašto više PS4 igara radi u 1080p

11.02.2014. @ 12:00   #Novost

Ukoliko ste se pitali zbog čega se više PlayStation 4 igara radi u 1080p u poređenju sa Xbox One, odgovor na to pitanje dao je Jean-Baptiste Bolcato koji stoji iza razvoja igre Sniper Elite 3 i koji je jedan od čelnika kompanije Rebellion Games. On navodi da je eSRAM jednostavniji za upotrebu te da problem leži u činjenici da je on suviše mali da bi sa tom veličinom bio prikazan u okviru 1080p. Drugačije rečeno, to znači da je potrebno vršiti prikaz parcijalno ili se koristiti različitim trikovima. Rebellion Games cilja 1080p/60fps i za Xbox One i za PS4 verzije Sniper Elite 3 igre.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan