Harvard-ska pravna škola koja sebe opisuje kao „glavni centar za pravnu edukaciju i istraživanja“, će možda zabraniti upotrebu interneta u učionicama zbog toga što sve više učenika traće vreme surfujući web-om. Osoblje škole još nije glasalo o predlogu, ali nekoliko profesora iznervirano što se učenici bave online kupovinom ili proverom rezultata, dok treba da obraćaju pažnju na predavanja je rešilo da protera računare iz učionica. Sem toga, Harvard-ski zdravstveni servis je dodao problem „poremećenosti i prekomerne upotrebe računara i interneta“ listi zdravstvenih problema zajedno sa depresijom, stresom, poremećajima ishrane i zloupotrebom droge i alkohola.