Apple navodi da je objavio zakrpu za slabu tačku u okviru iOS 7 operativnog sistema koja je dovodila do krahiranja iPhone uređaja. Neki korisnici požalili su se na ovaj problem još od predstavljanja iOS 7 prošlog septembra, navodeći da se njihovi iPhone uređaji gase bez ikakvog upozorenja. Tada nije bilo nimalo neobično naići na komentare da ova situacija u velikoj meri podseća na Windows-ov sramotni „plavi ekran smrti“. Trudy Muller, zvanični predstavnik kompanije Apple navodi da je rešenje problema obezbeđeno te da se više neće dolaziti do krahiranja.