Kompanija Sharp suočava se sa ozbiljnim zastojem u proizvodnji in-cell ekrana osetljivih na dodir koji su namenjeni za upotrebu u okviru novih iPhone uređaja. Čelnici ove kompanije ranije su najavili da će početi masovnu proizvodnju mobilnih ekrana korišćenjem nove tehnologije u toku ovog meseca ali prema dostupnim informacijama proizvodnja nije počela onako kako je planirano. Tehnologija in-cell ekrana koristi nove proizvodne metode, a čini se da Sharp ima velikih tehničkih poteškoća kada je reč o prelasku na fazu masovne proizvodnje.