Dva Britanca bi mogla da postanu osobe koje su prve osuđene zbog širenje rasne mržnje online. Ovi ljudi veruju da materijal koji su objavili na Web serverima baziranim u SAD ne podleže pod jurisdikciju britanskog zakona i da su zaštićeni prvim amandmanom ustava SAD. Ovaj argument je odbijen od strane sudije u Britaniji. Nakon što su proglašeni krivim ovi Britanci su otišli u SAD tražeći politički azil. Azil im nije odobren i oni će biti najverovatnije deportovani u Veliku Britaniju nakon što su neko vreme proveli u zatvoru u Americi.